13.03.20

MHD vo víkendovom režime

foto: Veronika Janušková

Obmedzenia kvôli mimoriadnej situácii sa dotknú aj mestskej hromadnej dopravy. Dopravný podnik (DPMK) od zajtra prechádza na víkendový režim, linky MHD budú aj počas pracovných dní premávať podľa cestovných poriadkov, ktoré platia počas voľných dni.

O opatreniach včera po zasadnutiach krízového štábu informoval primátor Jaroslav Polaček. Víkendový režim sa zatiaľ nebude týkať autobusov a električiek do U. S. Steelu, tie budú premávať podľa aktuálnych cestovných poriadkov. Počet vypravených vozidiel sa zredukuje zo súčasných 172 denne na 86. 

Ako uviedla hovorkyňa DPMK Vladimíra Petrušová, kvôli ochrane vodičov a cestujúcich od dnes (13.3.) platí zákaz používania predných dverí a ich priestor bude vymedzený. Okrem toho bude vo vozidlách vypnutá klimatizácia.

reklamná správa

PRIAMO Z FARMY ZEMPLÍNSKE JASTRABIE

Paradajky, zemiaky či zdravá farmárska kapusta. Slovenská zelenina exkluzívne v potravinách KLAS.

Zistite viac

Uhrádzanie pokút 

Od zajtra bude zároveň až do odvolania zatvorené pracovisko predpredaja a prepravnej kontroly na Rooseveltovej, a v prevádzke nebude ani predajný stánok na Námestí osloboditeľov. Cestovné lístky a vybavenie čipových kariet bude možné v zákazníckom centre na Bardejovskej ulici. 

Uhradenie pokút v rámci prepravnej kontroly ale na tejto pobočke nebude možné. „V rámci uhrádzania pokút prosíme o využitie bezhotovostnej online platby, v prípade voľby uhradenia pokuty osobne v lehote 4 pracovných dní sa termín posúva na týždeň od 30. marca,“ dodala Petrušová. 

Ako uviedol primátor, všetky vozidlá budú každý deň prechádzať celoplošnou dezinfekciou, aby sa v čo najvyššej miere obmedzilo riziko prenosu vírusu. 

Revízori majú rúška aj gély

Opatrenia sa dotkli aj revízorov. Ako uviedla hovorkyňa DPMK, pri práci v teréne sú vybavení antibakteriálnymi gélmi na umývanie rúk bez vody a majú aj rúška, ktoré využívajú podľa vlastného uváženia. „Disponujú aj gumenými rukavicami, tie sú však podľa osobných skúseností nepraktické pri manipulácii s čítacími zariadeniami, ale aj cestovnými lístkami,“ vysvetlila Petrušová. 

reklamná správa

OBSLÚŽIME VÁS DOMA!

Hygienicky pripravované a zabalené jedlá aj novinky z KOSHI SUSHI Vám donesieme až domov.

Zistite viac

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím