22.11.18

Minister spravodlivosti Gábor Gál odvolal šéfku súdu v kauze Technopol

AKTUALIZOVANÉ

Minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd) odvolal z funkcie predsedníčku Okresného súdu (OS) Bratislava I Annu Kašajovú. Vyvodil tak osobnú zodpovednosť v prípade zmiznutých 300 strán zo spisu ku kauze Technopol.

Gál o tom informoval na štvrtkovej tlačovej konferencii. Poverená vedením súdu bude zatiaľ podpredsedníčka OS Bratislava I. Gál tiež povedal, že stratené strany sa našli.

reklamná správa

Špeciálna letná ponuka pre Vás a Vaše vozidlo!

Len v servisoch AUTO-VALAS Košice a Smižany.

Zistite viac

„Tristo strán zo spisu týkajúceho sa kauzy Technopol Servis, ktoré zmizli z OS Bratislava I, sa našli,“ uviedol minister. Našli ich advokáti jednej z dotknutých strán pri nahliadnutí do iného spisu, ktorý podľa jeho slov nie je kauzálnym spisom a týka sa obchodného registra, ale aj kauzy Technopol. 

„Vieme vylúčiť úmysel,“ zdôraznil minister. „Kebyže sa dôsledne všetko prekontroluje, mohli sme už vtedy nájsť zmiznutú časť spisu,“ ozrejmil.

Manažérske zlyhanie

Považuje to za manažérske zlyhanie. „Boli sme veľmi neskoro oboznámení, keďže časť spisu zmizla už v auguste. Nevyvodili sa hneď opatrenia, nepodalo sa trestné oznámenie a teraz vidím, že sa ani dôsledne neprešetrili všetky spisy, ktoré mohli byť s touto kauzou spojené,“ vysvetlil minister. 

Predsedníčka súdu podľa jeho slov nepovažovala za potrebné informovať ministerstvo spravodlivosti a predsedu Krajského súdu Bratislava o zmiznutí spisu. Ozrejmil, že na vec majú rozdielny názor. Šéf rezortu spravodlivosti povedal, že vyvodil osobnú zodpovednosť a je len otázkou dní, kedy Kašajová vo funkcii skončí. „Bude poverená podpredsedníčka a hneď vypíšeme výberové konanie,“ povedal v súvislosti s vedením OS.

Zákonný sudca oznámil informáciu o chýbajúcej časti spisu v kauze Technopol predsedníčke OS Bratislava I Anne Kašajovej 10. októbra. Tá o dva dni neskôr vydala pokyn na rekonštrukciu spisu. Minister spravodlivosti Gábor Gál podal pre chýbajúcu časť spisu trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. Potvrdil, že zo spisu chýbali strany 43 až 330.

reklamná správa

Vodovodná je tá pravá

Nalejte si pravú vodovodnú, overte si čo o nej viete v teste VVS, a.s. a hrajte o skvelé ceny.

Zistite viac
 

(TASR, SŠ)

Čítajte viac: politika kauzy

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím