13.01.20

Miroslav Marček opisoval, ako zavraždil Kuciaka a Kušnírovú

Foto: TASR

 AKTUALIZOVANÉ 

Obžalovaný z vraždy Jána Kuciaka Miroslav Marček vypovedá pred senátom Špecializovaného trestného súdu v Pezinku. K vražde sa v pondelok priznal aj pred súdom. Vo svojej svedeckej výpovedi uviedol presný opis skutku.

„Zaklopal som na dvere, otvoril mi pán Kuciak. Jeho som zasiahol do hrude. Ona (Martina Kušnírová, pozn. TASR) vbehla do kuchyne, ja som išiel za ňou a tam som trafil aj ju. Videl som miesto zásahu. Viem, že bola hneď mŕtva. Pri odchádzaní som ešte raz vystrelil na Jána Kuciaka, ktorý ležal na schodoch,“ uviedol Miroslav Marček. vo svojej výpovedi.

„Pán Andruskó dosť tlačil na to, aby sme to vykonali,“ uviedol Miroslav Marček ako odpoveď na otázku, prečo zavraždili aj Kušnírovú, keď videl, že je doma. Vraždu chceli pôvodne vykonať už 19. februára, avšak vtedy sa u Jána Kuciaka nachádzali taktiež viaceré osoby.

Počas vykonávania dvojnásobnej vraždy sa po zastrelení Kušnírovej mala zaseknúť Miroslavovi Marček zbraň. Následne dvakrát obtiahol uzáver, vďaka čomu vypadli zo zbrane dve plné nábojnice. Krátko po medializácii vraždy sa objavili informácie, že mal byť zanechaný na mieste činu odkaz v podobe dvoch nábojníc.

reklamná správa

Všade dobre, v KLASE najvýhodnejšie!

Každý týždeň prinášame super ceny na obľúbené výrobky. ŠETRITE S KLASom!

Zistite viac

Za vraždu Kuciaka mali inkasovať spolu s jeho bratancom Tomášom Szabóom 35-tisíc až 40-tisíc eur, presnú sumu si nepamätá. Objednávku mal zadať Zoltán Andruskó Tomášovi Szabóovi. Pôvodne mali novinára uniesť, avšak Tomáš Szabó podľa Miroslava Marčeka uviedol, že to nie je možné. „Povedal mu, že v dnešnej dobe sa to už nedá,“ uviedol Miroslav Marček na margo možného únosu. Miroslavovi Marčekovi mal Andruskó ukázať aj viaceré fotografie Kuciaka.

Na skutok im mal odovzdať Andruskó na žiadosť Tomáša Szabóa dva mobilné telefóny. Tie mali slúžiť iba na signál po vražde, ktorým bolo prezvonenie. To sa podľa Miroslava Marčeka aj stalo. Svoj telefón po skutku zničil, Tomáš Szabó si ho podľa neho nechal.

Pôvodná objednávka bola podľa Miroslava Marčeka na vraždu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry Maroša Žilinku. Ten dozoruje kauzu Technopol Servis, ako aj kauzu Donovaly.

Miroslav Marček sa priznal k vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice

Viac k téme

13.01.20
Miroslav Marček sa priznal k vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice

 Vo svojej výpovedi ďalej uviedol, že Mariana Kočner pozná len z médií. Jeho výsluch momentálne vedú prokurátori Úradu špeciálnej prokuratúry a následne sa budú pýtať obhajcovia obžalovaných, potom splnomocnenci poškodených.

Z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sú obžalovaní Marian Kočner, Alena Zsuzsová, Tomáš Szabó a Miroslav Marček. Marian Kočner si mal podľa prokuratúry objednať Kuciakovu vraždu z dôvodu pomsty za Kuciakove články o jeho ekonomickej trestnej činnosti.

Marian Kočner sa priznal k nedovolenému ozbrojovaniu

Viac k téme

13.01.20
Marian Kočner sa priznal k nedovolenému ozbrojovaniu

reklamná správa

Nikam nemusíte chodiť

Objednajte sa do servisu komfortne a rýchlo z pohodlia svojho domova.

Zistite viac

 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím