09.10.19

Mladí lúpežníci skončili v rukách polície

ilustračné foto: Veronika Janušková

Za lúpež v Jasove (okres Košice-okolie) čelia obvineniu polície dvaja 17-roční tínedžeri, jedného z nich stíhajú väzobne. Do cely policajného zaistenia umiestnili aj 19-ročného mladíka za lúpežné prepadnutie v Košiciach.

Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Jana Mésarová.

Dvojica mala podľa jej slov v nedeľu (6. 10.) krátko po polnoci pred jedným z rodinných domov v Jasove prepadnúť 28-ročného muža z okresu Košice-okolie.

„Najprv išli všetci traja spoločne po ulici. Potom obvinení tínedžeri začali poškodeného muža napádať a pýtali od neho peniaze pod hrozbou bitky. Zvalili ho na zem, jeden z obvinených ho chytil za ruky, druhý mu z vreciek ukradol mobilný telefón, sedem eur a cigarety,“ spresnila s tým, že muž utrpel ľahké zranenia.

Polícia podozrivých zadržala, jeden z obvinených je stíhaný väzobne. Za tento skutok im hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov. Pripomenula, že mladistvým sa trestná sadzba znižuje na polovicu.

reklamná správa

NEPLAŤ ZA DONÁŠKU!

Špičková vietnamská kuchyňa priamo k Vašim dverám.

Zistite viac
 

Prepad aj v Košiciach 

K prepadu došlo aj v pondelok (7. 10.) večer na Mäsiarskej ulici v Košiciach. Podľa doterajšieho vyšetrovania mal na 16-ročného chlapca najprv slovne útočiť počas cestovania v autobuse mestskej hromadnej dopravy 19-ročný Košičan.

„Potom, keď spoločne vystúpili z autobusu a prišli na Mäsiarsku ulicu, obvinený pristúpil zozadu k poškodenému chlapcovi, chytil ho za ruku a strhol z chodníka do podchodu,“ uviedla Mésarová s tým, že od neho žiadal peňaženku, mobil aj prsteň.

Po vykonaní potrebných procesných úkonov ho polícia umiestnila do cely policajného zaistenia. „Vyšetrovateľ PZ zároveň spracoval podnet na vzatie obvineného do väzby. Za tento čin, spáchaný na chránenej osobe, mu hrozí trest odňatia slobody až na 12 rokov,“ uzavrela.

reklamná správa

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím