10.10.18

Mladý muž skončil neďaleko „malej stanice“ v Košiciach pod vlakom

foto: Veronika Janušková

Na železničnej trati neďaleko „malej stanice“ došlo v utorok večer k tragédii. Nákladný vlak zrazil a ťažko zranil mladého muža.

Nešťastie sa podľa informácií z polície stalo krátko pred pol deviatou v úseku trate medzi železničným priecestím na Jantárovej ulici a železničnou zastávkou Košice predmestie. „Rušňovodič nákladného vlaku zachytil aj napriek použitiu rýchločinného brzdenia osobu mužského pohlavia. Spôsobil mu ťažké zranenia,“ opísala udalosť košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová. 

reklamná správa

Ochutnaj 5 druhov voňavých CURRY pochúťok

Od tých najjemnejších až po korenisté chilli chute v Koshi Sushi na Dominikánskom námestí.

Zistite viac
 

Komplikovaný zákrok 

Po zastavení vlaku okamžite k zakrvavenému 30-ročnému mužovi zavolali záchranku. Zákrok záchranárov skomplikovala skutočnosť, že na koľajniciach stáli vlaky. „Po príchode na miesto zistila posádka sanitky, že obeť nehody stále žije. Muž utrpel devastačné poranenia na ľavej časti tela. Po stabilizovaní životných funkcií ho v kritickom stave hneď odviezli na Kliniku úrazovej chirurgie Univerzitnej nemocnice L. Pasteura,“ informovala hovorkyňa košických záchranárov Ľubica Bajerovská.

Nešťastie sa odohralo medzi malou stanicou a priecestím na Jantárovej ulici.  Foto: Veronika Janušková
Nešťastie sa odohralo medzi malou stanicou a priecestím na Jantárovej ulici. Foto: Veronika Janušková

Vážny stav   

V nemocnici putoval ťažko zranený muž priamo na operačný stôl. Podľa slov riaditeľa UNLP Milana Maďara bola nevyhnutná amputácia ľavej dolnej končatiny. „Pacient je hospitalizovaný na klinike anestéziológie a intenzívnej medicíny v režime riadeného dýchania. Jeho stav je naďalej veľmi vážny,“ povedal M. Maďar.

Polícia udalosť vyšetruje. Zatiaľ sa nevyjadrili, či išlo o nehodu, alebo sa mladík sám snažil pod vlakom ukončiť svoj život. „Rušňovodič bol podrobený dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom. Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví,“ dodala L. Ivanová.

reklamná správa

Čítajte viac: krimi vlak

Ferko
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím