13.07.18

Most na Hlinkovej sprejazdnia už v sobotu

foto: Veronika Janušková

Všetky stavebné práce súvisiace s opravou mostných uzáverov a dilatácií na moste cez rieku Hornád na Hlinkovej ulici budú v sobotu 14. júla ráno ukončené.

Ako informuje mesto Košice na svojej webovej stránke, na moste budú plne sprejazdnené všetky štyri jazdné pruhy a doprava už nebude nijako obmedzená.

Dočasná výplň

„Prenosné dopravné značenia budú stiahnuté, respektíve otočené tak, aby neplatili. Následne budú v pondelok (16. 7.) odstránené,“ informuje magistrát na svojom webe s tým, že finálna úprava dilatácie mostového telesa na Hlinkovej ulici začala 3. júla a predpokladaný termín ukončenia prác bol koniec mesiaca júl.

Mesto Košice pripomína, že dilatácie mosta opravovalo už vlani. Z dôvodu začatia školského roka a súvisiacim zosilnením intenzity dopravy však bol vrchný kryt dilatácie vyplnený dočasne asfaltobetónom. Finálna úprava pružnou zálievkou si vyžadovala opätovne dopravné obmedzenia v danom úseku a z toho dôvodu boli práce naplánované na začiatok školských prázdnin, čiže na júl 2018. Dovtedy boli aj nerovnosti na moste vyplňované dočasne asfaltobetónom.

(TASR, PS)

Opravy na moste Hlinkova si v júli vyžiadajú dopravné obmedzenia

Viac k téme

01.07.18
Opravy na moste Hlinkova si v júli vyžiadajú dopravné obmedzenia

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím