tip od čitateľa
11.07.19

Múr ohrozuje záhradkárov

foto: Veronika Janušková

Košičania sa na príjazdovej ceste k záhradkám pri Alejovej neďaleko benzínky Shell už dlhé mesiace nemôžu cítiť bezpečne. 

Už na prvý pohľad vidno, že oporný múr nie je v poriadku. Na asi stometrovom úseku je betón rozdrobený, na múre sú viditeľné praskliny. Na jednom mieste sa betón od podkladu vychýlil tak, že je medzi nimi veľká medzera. 

reklamná správa

Statik upozornil na nebezpečenstvo

O probléme nám napísala ešte v októbri minulého roka majiteľka jednej zo záhradiek v spomínanej lokalite. Na miesto sme sa vtedy boli pozrieť a po zistení, že čitateľka nepreháňala, sme situáciu ihneď oznámili mestu, ktoré je majiteľom oboch ciest i oporného múra. 

Z magistrátu nás informovali, že na miesto poslali statika, ktorý stav múra vyhodnotil u viacerých častí tak, že je poškodený a vyžaduje opravy.

Nebezpečný múr na Alejovej – betón sa rozpadáva  v úseku asi 100 metrov. Vychýlený kus betónu vyzerá tak, že každú chvíľu môže spadnúť na príjazdovú cestu k záhradkám. foto: Veronika Janušková
Nebezpečný múr na Alejovej – betón sa rozpadáva v úseku asi 100 metrov. Vychýlený kus betónu vyzerá tak, že každú chvíľu môže spadnúť na príjazdovú cestu k záhradkám. foto: Veronika Janušková
foto: Veronika Janušková
foto: Veronika Janušková

Nič sa nedialo

Uplynulo však už vyše osem mesiacov od prvého nahlásenia problému a na mieste sa nič nezmenilo. Dokonca sme pri návšteve nadobudli dojem, že sa kus betónu ešte viac vychýlil. Preto sme sa opäť obrátili na magistrát s otázkou, kedy sa začne poškodený oporný múr opravovať.

„V čo najkratšom čase budeme odstraňovať uvoľnenú časť betónu, aby nespadla na cestičku. V ďalšom kroku po vyriešení všetkých technických náležitostí pristúpime k sanácii oporného múru,“ znela odpoveď z referátu dopravy, ktorú nám sprostredkoval Miroslav Sambor z referátu styku s verejnosťou a médiami košického magistrátu. 

Tempo opravy nebezpečného múra bude denník KOŠICE:DNES aj naďalej sledovať.

reklamná správa

Ferko
Zdieľať článok:

Má viac ako 21-ročnú novinársku prax. Pracoval v denníku Korzo, Košickom večerníku, týždenníku Markíza, aj denníku Plus 1 deň. Od roku 2014 sa venuje košickým aktualitám a krimi správam ako redaktor KOŠICE:DNES.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím