tip od čitateľa
11.07.19

Múr ohrozuje záhradkárov

foto: Veronika Janušková

Košičania sa na príjazdovej ceste k záhradkám pri Alejovej neďaleko benzínky Shell už dlhé mesiace nemôžu cítiť bezpečne. 

Už na prvý pohľad vidno, že oporný múr nie je v poriadku. Na asi stometrovom úseku je betón rozdrobený, na múre sú viditeľné praskliny. Na jednom mieste sa betón od podkladu vychýlil tak, že je medzi nimi veľká medzera. 

reklamná správa

AUTOVALAS - DOBRÁ VOĽBA!

AUTOVALAS - Tvoja KIA v Košiciach ponúka modely SUV plné luxusu a priestoru.

Zistite viac

Statik upozornil na nebezpečenstvo

O probléme nám napísala ešte v októbri minulého roka majiteľka jednej zo záhradiek v spomínanej lokalite. Na miesto sme sa vtedy boli pozrieť a po zistení, že čitateľka nepreháňala, sme situáciu ihneď oznámili mestu, ktoré je majiteľom oboch ciest i oporného múra. 

Z magistrátu nás informovali, že na miesto poslali statika, ktorý stav múra vyhodnotil u viacerých častí tak, že je poškodený a vyžaduje opravy.

Nebezpečný múr na Alejovej – betón sa rozpadáva  v úseku asi 100 metrov. Vychýlený kus betónu vyzerá tak, že každú chvíľu môže spadnúť na príjazdovú cestu k záhradkám. foto: Veronika Janušková
Nebezpečný múr na Alejovej – betón sa rozpadáva v úseku asi 100 metrov. Vychýlený kus betónu vyzerá tak, že každú chvíľu môže spadnúť na príjazdovú cestu k záhradkám. foto: Veronika Janušková
foto: Veronika Janušková
foto: Veronika Janušková

Nič sa nedialo

Uplynulo však už vyše osem mesiacov od prvého nahlásenia problému a na mieste sa nič nezmenilo. Dokonca sme pri návšteve nadobudli dojem, že sa kus betónu ešte viac vychýlil. Preto sme sa opäť obrátili na magistrát s otázkou, kedy sa začne poškodený oporný múr opravovať.

„V čo najkratšom čase budeme odstraňovať uvoľnenú časť betónu, aby nespadla na cestičku. V ďalšom kroku po vyriešení všetkých technických náležitostí pristúpime k sanácii oporného múru,“ znela odpoveď z referátu dopravy, ktorú nám sprostredkoval Miroslav Sambor z referátu styku s verejnosťou a médiami košického magistrátu. 

Tempo opravy nebezpečného múra bude denník KOŠICE:DNES aj naďalej sledovať.

reklamná správa

OC Galéria oslavuje narodeniny, vy vyhrávate!

Vyhrajte úplne novú Škodu Scala

Zistite viac

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím