21.02.21

M.Žilinka:Vo veci slov premiéra o vine za obete prokuratúra musela konať

FOTO: Jaroslav Novák

Vo veci výrokov predsedu vlády SR Igora Matoviča (OĽANO) o zodpovednosti ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) za obete pandémie ochorenia COVID-19 môže, ale nemusí byť začaté trestné stíhanie. V diskusnej relácii TA3 V politike to uviedol generálny prokurátor SR Maroš Žilinka.

reklamná správa

Svetové novinky v Koshi sushi!

Prinášame do Košíc svetové novinky ázijskej kuchyne v tej najvyššej kvalite. Sushi, poke, curry, ram

Zistite viac

Vysvetlil, že úlohou prokuratúry nie je zaoberať sa každým výrokom politikov, ktorý je použitý v politickom boji. V prípade predmetných vyjadrení premiéra však prokuratúra zaevidovala viacero podnetov na trestné stíhanie. "Bolo ich päť či šesť, my sa nimi musíme zaberať," zdôraznil Žilinka s tým, že sa v prípade zákonným spôsobom koná. "Znamená to, že síce nemusí, ale môže byť v prípade začaté trestné stíhanie," povedal generálny prokurátor.

reklamná správa

Príslušná prokuratúra podľa neho predloží, ak sa tak už nestalo, podnet polícii, tá rozhodne o začatí alebo odmietnutí trestného stíhania.

Žilinka sa takisto vyjadril k vyšetrovaniu vraždy bývalého riaditeľa Policajného zboru Milana Lučanského. "Vo veci sa intenzívne koná," uistil Žilinka, bližšie však priebeh vyšetrovania a jeho doterajšie výstupy komentovať nechce. "Čiastkové informácie sú skôr na škodu, ako na prospech veci," dodal.

(TASR)

 

reklamná správa

 

Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na tipy@kosicednes.sk

 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím