23.05.20

Na blokádu Bratislavy sa chystá aj košické fitness centrum

ilustračná foto: archív KD

Majitelia fitness centier sa rozhodli štrajkovať. V pondelok 25. mája ráno o 6:30 hod. zablokujú členovia Únie Fitness Centier Slovenska vstup do hlavného mesta Bratislava. Dôvodom je neotvorenie fitness centier v rámci štvrtej fázy uvoľňovania opatrení. Na mieste budú mať svoje zastúpenie aj Košice. 

Štrajkujúci majú v pláne odovzdať na Úrade vlády Slovenskej republiky petíciu OTVORTE FITNESS CENTRÁ, ktorú už podpísalo 11 tisíc priaznivcov. Vláda podľa nich ignoruje súčasnú situáciu 2 300 prevádzok na Slovensku, ktoré vytvárajú takmer 20 tisíc pracovných príležitostí.

Vyše 380 áut

Únia fitness centier Slovenska žiada okamžité uvoľnenie svojho podnikania a znovuotvorenie fitness centier, a to s okamžitou platnosťou. Preto sa rozhodla usporiadať štrajk a v pondelok 25. 5. 2020 o 6:30 hod. zablokovať diaľnicu do Bratislavy v úseku Zeleneč až Triblavina. Majú k dispozícií 380 áut, ktoré na seba budú nabaľovať ďalších sympatizantov.

„Napriek snahe sa nám nepodarilo zasadnúť za rokovací stôl s kompetentnými a hľadať riešenia. Vo svojich návrhoch máme pripravené opatrenia, ktoré berú ohľad na rizikové skupiny, štátny rozpočet či prenajímateľov, v priestoroch ktorých väčšina fitness centier na Slovensku sídli,“ vyhlásil Pavel Kiseľ z Únie fitness centier Slovenska.

reklamná správa

NEPLAŤ ZA DONÁŠKU!

Špičková vietnamská kuchyňa priamo k Vašim dverám.

Zistite viac

Pridajú sa aj Košice

Jedným z fitness centier, ktoré bude v kolóne stáť za Košice je Astoria Fit&Gym. Dúfajú, že sa pridajú aj ďalší miestni nadšenci. „My, ako majitelia, ideme určite. Pravdepodobne sa k nám pripoja aj naši tréneri,“ uviedli majitelia fitness centra Astoria Fit&Gym Andrej Kačkoš a Ladislav Raáb. Pripravené majú aj transparenty. 

Do štrajku sa svojou účasťou pridá aj Baddy Fitness Ťahanovce. Názor zmenil manažér 3PLE fitness & wellness centra, ktorý najprv s touto myšlienkou nebol stotožnený, no nakoniec uviedol, že sa tiež zúčastní. 

Sú pripravení otvoriť

Pridať by sa chceli, no kvôli osobným dôvodom nemôžu vycestovať z Gymstar. Otvoriť fitness centrum sú však pripravení ihneď. „Majiteľ namontoval drahé germicídne žiariče, ktoré sa používajú v nemocniciach aby dodržal všetky hygienické podmienky. Boli sme pripravení splniť všetky podmienky, podľa vzoru v Čechách. Preto som aj bola rada, keď som sa ráno dopočula, že sa niečo také bude konať,“ uviedla v zastúpení Gymstar fitness centra Gabriela. 

reklamná správa
 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím