12.08.17

Na Bukovci odštartoval Beach water polo cup 2017

Foto: Veronika Janušková

Vodná nádrž Pod Bukovcom sa v sobotu zmenila na dejisko zaujímavého turnaja v plážovom vodnom póle, v ktorom sa predstavilo šesť družstiev. Sily si medzi sebou zmerali slovenskí reprezentanti či hráči z košických extraligových klubov. 

Ako povedal organizátor Matúš Čiernik z občianskeho združenia Vodné pólo nás baví, pri tomto podujatí sa nechali inšpirovať akciami podobného formátu, ktoré sú v letnom období populárne v Taliansku, Maďarsku či v krajinách bývalej Juhoslávie. „Ide o nultý ročník. Z toho dôvodu bol záujem trošku nižší ako pred dvoma týždňami na prešovskej Delni. Sme vďační všetkým, ktorí prišli a odohrali tento turnaj v skvelom tempe a duchu.“ 

Dynamickejšia hra

Zároveň dodal, že pri plážovom vodnom póle sú pravidlá hry trošku upravené. „Hra je oveľa dynamickejšia a zábavnejšia. Stále je vo vode vidieť pohyb. Zápas trvá dva osemminútové polčasy a okrem brankára sú v poli iba traja hráči. Všetky ostatné pravidlá sú ako pri klasickom vodnom póle,“ vysvetlil organizátor. 

(JH)
Foto: Veronika Janušková

Čítajte viac: vodne polo

Hrabčáková
Zdieľať článok:

Je absolventkou masmediálnych štúdií na Univerzite P. J. Šafárika v Košiciach. S prácou redaktorky začínala v regionálnom denníku, kde sa predovšetkým venovala písaniu glos. Dnes v KOŠICE:DNES pôsobí na pozícii redaktorky, kde sa venuje prevažne občianskym témam a publicistike. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím