08.07.20

Na bývalých rýchlostných cestách začali meniť značky

Foto: fo

Na úsekoch, ktoré pred troma mesiacmi preklasifikovali z rýchlostných ciest na cesty prvej triedy, konečne začali s výmenou dopravného značenia. 

Pracovníci Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS), ktorá je správcom spomínaných ciest, nabehli na obidva úseky, ktoré boli preklasifikované. Značky menili na Prešovskej ceste i na ceste v smere z Košíc do Šace.

„Zmena dopravného značenia v zmysle projektu schváleného všetkými kompetentnými orgánmi, sa už začala. Vzhľadom k tomu, že ide o rozsiahly projekt a týka sa všetkých druhov dopravného značenia, bude prebiehať po jednotlivých úsekoch do konca septembra,“ potvrdila nám postrehy vodičov hovorkyňa NDS Eva Žgravčáková.

Po zmene klasifikácie platí, že najvyššia povolená rýchlosť na spomínaných cestách je v obci 50 a mimo obce 90 kilometrov za hodinu, ak nie je dopravným značení určené inak. Podľa reakcií vodičov na sociálnych stránkach sa však doprava na týchto úsekoch na území mesta príliš nespomalí oproti stavu z minulosti. Ako nám v minulosti povedal hlavný radca odboru cestnej dopravy Okresného úradu Košice Ján Halapi, päťdesiatka bude len v nevyhnutných prípadoch, na väčšine pripustia vyššiu rýchlosť, ktorá bude vyznačená značkami.

Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na tipy@kosicednes.sk


reklamná správa

PRIAMO Z FARMY ZEMPLÍNSKE JASTRABIE

Paradajky, papriky, feferónky, uhorky či zemiaky. Slovenská zelenina exkluzívne v potravinách KLAS.

Zistite viac
 
 

Čítajte viac: doprava kosice

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím