02.11.17

Na Furči rastie ďalšie workoutové ihrisko

zdroj: MČ Dargovských hrdinov

Nadšenci cvičenia na čerstvom vzduchu majú dôvod na radosť. Na Furči vyrastie bezplatné a voľne prístupné ihrisko.

Na sídlisku pracujú na výstavbe aktívnej zóny, kde budú k dispozícii prvky na cvičenie s vlastnou váhou. Nachádza sa v medziblokovom priestore ulíc Povstania českého ľudu a Maurerova.

Ihrisko v hodnote 16-tisíc eur financuje mestská časť a na výstavbe sa podieľajú aj mladí športovci z neziskovej organizácie Športom za Slovensko. „Cieľom projektu je podporiť cvičenie mladých ľudí, zdravý životný štýl a miestnu komunitu. Súčasťou ihriska budú zostavy na cvičenie s vlastnou váhou, lavičky, a následne sa uvažuje aj nad menšou lezeckou stenou,“ informoval Jozef Andrejčák, starosta mestskej časti Dargovských hrdinov.

reklamná správa

Výstavba ihriska je v plnom prúde. Čaká sa ešte na osadenie cvičiacich prvkov, ktoré už majú byť po záťažových testoch. „Hotová už je stena pre grafity. Po osadení cvičiacich prvkov v priebehu budúceho týždňa sa nakoniec položí dopadová zóna,“ uviedol Andrejčák.

foto: veja
foto: veja
foto: veja
foto: veja

Zatiaľ bez vandalizmu

Verejné ihrisko s prvkami na cvičenie s vlastnou váhou je už tretím podobným pre miestnych obyvateľov. Vlani otvorili na Furči fit ihrisko pri Gréckokatolíckom kostole na Krosnianskej ulici, ďalšia možnosť zacvičiť si je v lesoparku. Podľa Andrejčáka sa zatiaľ s prejavom vandalizmu na ihriskách nestretli. Povedal, že od spustenia riešili len reklamácie drobných porúch. „Uvidíme, aký to bude mať ohlas u cvičiacej mládeže. Ďalej máme v pláne rekonštrukciu futbalových a streetbalových ihrísk na sídlisku,“ doplnil starosta.

Čítajte viac: ihrisko projekty

Struk
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím