04.12.19

Na Hlavnej vyrastá obrovské ruské kolo

Foto: Veronika Janušková

Na košickej Hlavnej vyrastá nová konštrukcia. Ľudia sú zvedaví, čo za čudo zaberá podstatnú časť hojne využívaného parkoviska v blízkosti Námestia osloboditeľov.

Ako sa nám podarilo dozvedieť, na priestranstve medzi hotelom Double Tree by Hilton a obchodným domom Dargov vyrastá obrovské ruské kolo. Košice sa tak chcú priblížiť iným metropolám, ktoré podobné atrakcie pre návštevníkov už majú.

Veľkú konštrukciu stavajú pred očami Košičanov už niekoľko dní. Foto: Veronika Janušková
Veľkú konštrukciu stavajú pred očami Košičanov už niekoľko dní. Foto: Veronika Janušková

Prekvapenie pre Košičanov

Podľa informácií z magistrátu aktivita, o ktorej zatiaľ mlčali, vznikla ako partnerský projekt mesta Košice, Košického samosprávneho kraja, organizácie Košice Región Turizmus, U. S. Steelu, spoločnosti T-Systems Slovakia a ďalších organizácií pôsobiacich v meste.

„Návštevníkom Košických rozprávkových Vianoc to prinesie jedinečný zážitok zo skvostných výhľadov na vysvietenú Hlavnú ulicu a do blízkeho i vzdialenejšieho okolia. V rámci akcie bude venovaný jej výťažok na charitu,“ povedal nám hovorca mesta Vladimír Fabian.

Vyhradené parkovacie miesta presunuli

Ruské kolo na Hlavnej sa roztočí vo štvrtok 5. decembra v rámci slávnostného otvorenia Košických rozprávkových Vianoc. Fungovať by malo počas celého trvania vianočných trhov, teda až do 6. januára budúceho roka. 

„Manipulačné práce súvisiace s výstavbou dočasne zablokovali polovicu parkoviska medzi Hiltonom a Dargovom, avšak po dokončení stavby bude zaberať len tretinu. Vyhradené parkovacie miesta boli presunuté inde a ostatní vodiči môžu využiť parkoviská v okolitých uliciach,“ uviedol V. Fabian.

Dodal, že povolenie na zabratie verejného priestranstva vydalo mesto Košice a všetky potrebné veci súvisiace s touto atrakciou boli s dotknutými osobami vopred konzultované. Prevádzkovateľ ruského kola pristúpil na všetky podmienky mesta a partnerov, ktoré od neho požadovali.

Po skompletizovaní zaberie ruské kolo tretinu parkovacích miest medzi Hiltonom a Dargovom. Foto: Veronika Janušková
Po skompletizovaní zaberie ruské kolo tretinu parkovacích miest medzi Hiltonom a Dargovom. Foto: Veronika Janušková

reklamná správa
 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím