07.12.18

Na Jazere politikárčenie nebude mať zelenú

foto: Veronika Janušková

Sídlisko Nad jazerom je druhou veľkou mestskou časťou, kde už staronová starostka a noví poslanci zložili sľub. V zastupiteľstve je sedem nezávislých poslancov, piati za koalíciu KDH, SaS, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, SME RODINA – Boris Kollár, SMK-MKP a jedného zástupcu má aj strana SMER-SD.

Starostka Lenka Kovačevičová (nezávislá) je rada, v predchádzajúcom volebnom období nemalo politikárčenie zelenú a verí, že to tak bude aj v ďalšom volebnom období.

reklamná správa

ŠKODA Scala už v predaji!

Objednajte sa na testovaciu jazdu na vozidle ŠKODA Scala v Moris Slovakia na Alejovej 4 v Košiciach.

Zistite viac

Nové trhovisko, oprava obchodného centra

„Poškodený chodník nie je ľavicový, ani pravicový. Chcem spájať a nie rozdeľovať,“ uviedla v príhovore. Za priority si stanovila rekonštrukciu obchodného centra Čingov, vytvorenie nového trhoviska, dokončenie elektronizácie úradu, vybudovanie nových ihrísk a rozšírenie kamerového systému.

„V spoluprácu s mestom by som bola rada, aby sa realizovalo rozšírenie Slaneckej cesty a rekonštrukcia električkovej trate,“ uviedla. Keďže je aj poslankyňou Košického samosprávneho kraja, teší ju schválenie financií na rekonštrukciu polikliniky, ktorá je v zlom stave. 

Úrad už tri roky funguje bez prednostu, pretože samospráva potrebovala ušetriť. „Chceli sme ušetriť finančné prostriedky, aby sme mohli investovať do infraštruktúry miestneho úradu,“ poznamenala Kovačevičová, no nevylučuje, že úrad bude mať prednostu opäť. 

reklamná správa

Chcú pre sídlisko to najlepšie

Dôsledne kontrolovať prácu starostky plánuje Anna Jenčová (nezávislá), ktorá bola v minulosti tiež starostkou tejto mestskej časti. „Niektorí poslanci sa v predošlom volebnom období báli ozvať a všetko schválili. Osobne nemám problém povedať svoj názor nahlas. Som za každú dobrú vec v prospech obyvateľov sídliska, ale nebudem ticho a využijem svoj poslanecký mandát a budem kontrolovať dianie v miestnej časti,“ uviedla Jenčová.

Jedinou poslankyňu za SMER-SD sa stala Renáta Lenártová, v predošlom volebnom období mala strana až štyroch zástupcov. „Nemali sme ani doteraz problém a nedelili sme sa na koalíciu a opozíciu. Každý z nás chce pre sídlisko čo najlepšie,“ uviedla. Na otázku, prečo SMER-SD neuspel a nezískal viac kresiel, uviedla: „Antismer nálada bola taká silná, že vôbec sa nezohľadňovalo, kto, koľko a akú prácu vykonal.“


Foto: Veronika Janušková   

Hakl
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1998. Pôsobil vo viacerých redakciách, napríklad v Košickom večerníku, Košickom denníku a v celoslovenskom denníku Nový Čas. V redakcii KOŠICE:DNES sa zaoberá komunálnou politikou. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím