07.12.18

Na Juhu bude otca starostu kontrolovať syn

foto: Veronika Janušková

Jaroslav Hlinka (nezávislý) z mestskej časti Juh dnes zložil sľub už po ôsmykrát a je najdlhšie pôsobiacim starostom v Košiciach. 

Do miestneho zastupiteľstva nastúpilo až osem nových poslancov, z predošlého obdobia sa podarilo uspieť piatim. 

Prioritou starostu v tomto volebnom období je budovanie nových parkovacích miest, podzemných kontajnerov na odpad, vytvorenie bežeckého oválu na Železníkoch a rozšírenie siete cyklistických chodníkov. 

reklamná správa

ŠKODA Scala už v predaji!

Objednajte sa na testovaciu jazdu na vozidle ŠKODA Scala v Moris Slovakia na Alejovej 4 v Košiciach.

Zistite viac

Sľub čítal z papiera, priznal však, že by to už možno dokázal aj naspamäť. „Radšej som sa ale pozeral do toho textu, pretože s tým sľubom človek neprichádza do styku každý deň,“ uviedol Hlinka.

V zastupiteľstve uspel jeho syn Pavol Hlinka (Progresívne Slovensko), ktorý bude otca kontrolovať v jeho činnosti. 

„Uvidíme, či budú nejaké zvady, skôr nie. Ale ak by boli v prospech veci, prečo nie,“ konštatoval Hlinka starší, ktorý víta aj obmenu poslaneckého zboru. „Myslím, že je to najväčšia zmena, aká sa udiala v našom miestnom zastupiteľstve. Vidím na ich tvárach záujem, riešiť veci v mestskej časti,“ dodal Hlinka.

Nováčikom v politike je jeho syn Pavol Hlinka. „Do politiky idem s čistým štítom, bez politickej minulosti. Chcem propagovať triezve a progresívne myšlienky,“ povedal a kritike podrobí aj svojho otca. „Určite, ak si to situácia vyžiada. Ale doma to riešiť nebudeme,“ poznamenal. Progresívne Slovensko oslovil on, pretože sa mu blízke myšlienky, ktoré strana presadzuje. „Páči sa mi ich vízia a ciele. Teší ma, že sme sa dohodli a môžem túto politickú stranu zastupovať v mestskej časti Juh,“ dodal.

Do poslaneckého kresla zasadne Tibor Bacsó, ktorý kandidoval za stranu Šport do Košíc a na Východ. V predošlom volebnom období pôsobil v mestskom zastupiteľstve. 

„Išlo najmä o osobné nasadenie. Mám stále predstavu, že komunálna politika nie je o stranách značkách. V miestnom zastupiteľstve som nepôsobil, je to moja premiéra,“ konštatoval Bacsó. 

foto: Veronika Janušková 

reklamná správa

Čítajte viac: poslanci

Hakl
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1998. Pôsobil vo viacerých redakciách, napríklad v Košickom večerníku, Košickom denníku a v celoslovenskom denníku Nový Čas. V redakcii KOŠICE:DNES sa zaoberá komunálnou politikou. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím