03.10.19

Na Leteckej fakulte TUKE zomrel zamestnanec

ilustračná foto: Veronika Janušková

V budove Leteckej fakulty Technickej univerzity v Košiciach (TUKE) zomrel v stredu (2. 10.) popoludní pri práci 62-ročný zamestnanec, ktorý na škole pôsobil ako technik. V čase nešťastia bol sám pri elektrickom zariadení, pričom ho zasiahol elektrický prúd.  

Polícia zisťuje bližšie okolnosti, za akých došlo k úmrtiu muža. „Privolaný obhliadajúci lekár cudzie zavinenie vylúčil. Presnú príčinu úmrtia určí pitva. V tejto súvislosti polícia začala trestné stíhanie pre podozrenie z prečinu usmrtenia,“ uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Dekan leteckej fakulty Stanislav Szabo vyjadril ľútosť nad nešťastím, išlo podľa neho o dlhoročného a skúseného zamestnanca. „Bol to mimoriadne zodpovedný pracovník, disponoval všetkými náležitými osvedčeniami na prácu s elektrickými zariadeniami,“ povedal.

Medzi možné príčiny udalosti patrí zdravotná nevoľnosť či kolaps pracovníka.

reklamná správa

AUTOVALAS - DOBRÁ VOĽBA!

AUTOVALAS - Tvoja KIA v Košiciach ponúka modely SUV plné luxusu a priestoru.

Zistite viac

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím