08.07.19

Na letnom tábore v zoo deti spoznávajú život zvierat

Foto: TASR

Na svet zvierat a ochranu prírody je zameraný v poradí 11. ročník letného prímestského tábora, ktorý sa v pondelok začal v košickej zoologickej záhrade. V ôsmich päťdňových turnusoch sa v ňom počas prázdnin vystrieda viac ako 200 detí.

V prvý deň programu deti kŕmili kozy a ovce kamerunské a lamy alpaky. „Zoznámili sa tiež s novovybudovaným náučným chodníkom Lužný les a jeho zábavnými prvkami. V ďalších dňoch na deti čaká bohatý program ako stretnutie so zvieratami, jazda na koni, ale aj safaribusom po areáli, stretnutie s plazmi, návšteva DinoParku i ošetrovanie zvierat priamo vo výbehoch,“ priblížila Eva Malešová z košickej zoo.

reklamná správa

AUTOVALAS - DOBRÁ VOĽBA!

AUTOVALAS - Tvoja KIA v Košiciach ponúka modely SUV plné luxusu a priestoru.

Zistite viac

Pestrý program pripravili pre deti aj pracovníčky sesterskej mestskej organizácie - Knižnice pre mládež mesta Košice. Novinkou tohto roka je spolupráca s mestskou políciou. Do zoo zavíta každý týždeň jej novozriadená enviro hliadka. Deti majú prístup aj do chovateľského zázemia levice, medveďov, ale aj pavilónu vtákov. 

Tábor je určený pre deti vo veku šesť až 15 rokov. „O spokojnosti detí svedčí aj to, že viaceré z nich sa opakovane vracajú do tábora zoo a sú aj také, ktoré sa počas leta vystriedajú aj v dvoch turnusoch. Ide o denný tábor, ktorý sa začína vždy v pondelok a končí v piatok, trvá od 7.30 h do 16.30 h,“ doplnila Malešová.

reklamná správa

OC Galéria oslavuje narodeniny, vy vyhrávate!

Vyhrajte úplne novú Škodu Scala

Zistite viac
 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím