07.12.18

Na Luníku IX začali s meškaním

foto: Veronika Janušková

Ustanovujúce miestne zastupiteľstvo sa v piatok (7. 12.) konalo aj v mestskej časti Luník IX. Pre náhle povinnosti zvoleného starostu Marcela Šaňu (SRK) začalo o hodinu neskôr.

V miestnom zastupiteľstve je sedem poslancov, ktorí zložili slávnostný sľub. „Plánujeme pokračovať v rozbehnutých projektoch, napríklad vo výstavbe bytových domov. Luník bol dlhodobo zanedbávaný, ešte je veľa práce pred nami. Som rád, že ľudia ocenili moju prácu,“ uviedol starosta Marcel Šaňa.

Premiérovo sa miestne zastupiteľstvo konalo v nových priestoroch, ktoré len pred pár dňami zrekonštruovali. „Mestská časť nemala žiadne priestory na rokovania, doteraz boli v kancelárii starostu,“ poznamenal Šaňa.V miestnom zastupiteľstve nebude fungovať žiaden poslanecký klub. 

reklamná správa

ŠKODA Scala už v predaji!

Objednajte sa na testovaciu jazdu na vozidle ŠKODA Scala v Moris Slovakia na Alejovej 4 v Košiciach.

Zistite viac

Medzi najstarších poslancov patrí Ladislav Šaňa, otec súčasného starostu. „Som na syna hrdý,“ uviedol. Zvolený za poslanca bol už v roku 1990. „Chvíľu som ale nebol poslancom, pretože som nesúhlasil s praktikami starostu Alexandra Webera (starosta od roku 1990 do 1998) a odstúpil som. Bol som nielen miestnym, ale aj mestským poslancom, istý čas zástupcom starostu a dvakrát aj starostom mestskej časti. Rozhodol som sa ale nekandidovať opäť za starostu alebo mestského poslanca,“ konštatoval Ladislav Šaňa, ktorý v úrade rád vidí šikovného človeka, ktorý je vzdelaný a pre sídlisko môže urobiť oveľa viac.

reklamná správa


Foto: Veronika Janušková

Hakl
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1998. Pôsobil vo viacerých redakciách, napríklad v Košickom večerníku, Košickom denníku a v celoslovenskom denníku Nový Čas. V redakcii KOŠICE:DNES sa zaoberá komunálnou politikou. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím