13.08.18

Na mieste prostitútok vidí starosta Ľubomír Grega nový park

foto: Veronika Janušková

Verejné pohoršenie vyvolávajú prostitútky a ich zákazníci na Svätoplukovej ulici už dlho. Žiadne z doterajších opatrení však ľahké ženy z chodníka pri Pošte 2 nedostalo.

Častejšie kontroly mestskej alebo štátnej polície či namontovanie kamier tak, aby snímali  celú šírku ulice, nepomohli. V blízkosti križovatky Svätoplukovej a Thurzovej ulice stále postávajú ženy, ktoré s ponukou na platený sex oslovujú potenciálnych zákazníkov. 

Starosta Starého Mesta Ľubomír Grega potvrdzuje, že problém pretrváva. Podľa neho najmä ľudia bývajúci priamo na Svätoplukovej sú pohoršení výjavmi, ktoré pokladajú za nemravné. Nie je nič neobvyklé, že na chodníku nájdu použité prezervatívy.

Prostitútky sa zatiaľ z okolia pošty na Svätoplukovej dostať nepodarilo. Foto: Veronika Janušková
Prostitútky sa zatiaľ z okolia pošty na Svätoplukovej dostať nepodarilo. Foto: Veronika Janušková

Našli si nové miesto

Grega teraz hovorí o novom spôsobe, akým by sa dal problém podľa neho sčasti eliminovať. „Od občanov máme informácie, že prostitútky si našli nové miesto, kam chodia so zákazníkmi. Je to oplotený pozemok hneď vedľa príjazdovej cesty za budovou pošty. Je síce ohradený plechovým plotom, ale na jednom mieste si urobili dieru, ktorou chodia dovnútra,“ opisuje situáciu starosta. 

reklamná správa

Pozemok je zarastený stromami, či kríkmi a na pohľad vyzerá zanedbane. Podľa Gregu by pomohlo, keby sa podarilo pred verejnosťou skryté miesto zmeniť  na udržiavaný a najmä osvetlený park. „Tam by už mali prostitútky so zákazníkmi problém sa niekam skryť,“ myslí si starosta. 

Pozemok je majetkom Slovenskej republiky, v správe ho má Okresný úrad Košice. Mestská časť by doň mohla investovať len vtedy, keby bol jej majetkom. 

Na zanedbaný pozemok pri budove pošty sa chodí dierou v plote. Foto:  Veronika Janušková
Na zanedbaný pozemok pri budove pošty sa chodí dierou v plote. Foto: Veronika Janušková

Aj za desatinu ceny  

Okresný úrad odpovedal, že verejný poriadok zabezpečuje podľa zákona samospráva, nie on. Upozorňuje tiež, že zákon neumožňuje ani bezodplatný prevod majetku štátu. 

„Ak však obec preukáže, že takýto majetok bude využívať na verejnoprospešné ciele, medzi ktoré vybudovanie parku s verejným osvetlením nepochybne patrí, môže pri dodržaní stanovených podmienok pozemok nadobudnúť za nižšiu cenu ako primeranú, teda určenú znalcom. Môže ho dostať napríklad za desať percent primeranej ceny,“ povedal vedúci majetkovoprávneho odboru Okresného úradu Košice Štefan Veselka. 

reklamná správa

 

Čítajte viac: park mesto kosice

Ferko
Zdieľať článok:

Má viac ako 21-ročnú novinársku prax. Pracoval v denníku Korzo, Košickom večerníku, týždenníku Markíza, aj denníku Plus 1 deň. Od roku 2014 sa venuje košickým aktualitám a krimi správam ako redaktor KOŠICE:DNES.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím