01.08.20

Na Námestí osloboditeľov rozšírili pešiu zónu

Foto: Veronika Janušková

Zo severnej časti Námestia osloboditeľov v centre mesta zmiznú autá. 

Od soboty (1. 8.) tam pribudne nová pešia zóna, ktorá doplní súčasný úsek medzi vojenskými pamätníkmi na Námestí osloboditeľov.

„Nová pešia zóna bola zriadená na podporu a zrýchlenie MHD, zvýšenia bezpečnosti chodcov a skvalitnenia životného prostredia. Ohraničená bude od križovatky s Bottovou ulicou (od hotela Gloria palace) až po križovatku medzi Štúrovou a Mojmírovou ulicou pri OD Dargov,“ informuje na webovej stránke mesto Košice.

Foto: zdroj kosice.sk
Foto: zdroj kosice.sk

Predĺženie o 350 metrov

Vodičov o tom bude informovať nové dopravné značenie. Okrem chodcov a cyklistov budú môcť novovyznačenú pešiu zónu v celkovej dĺžke 350 metrov podľa magistrátu využívať iba vozidlá mestskej hromadnej dopravy.

„Vozidlá zásobujúce tamojšie prevádzky budú môcť do novej pešej zóny vstupovať za rovnakých podmienok ako na Hlavnej ulici a to vo vymedzenom čase medzi 22.00 - 9.00 hod. Zámerom vedenia mesta je rozširovať pešiu zónu aj do ďalších častí v centre metropoly východu.“

reklamná správa

V Košiciach teraz s bonusom až do 27%!

Pozrite si špeciálnu ponuku skladových vozidiel Audi v Moris Slovakia.

Zistite viac
 

Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na tipy@kosicednes.sk

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím