02.07.18

Na nulové bankovky opäť stál rad

foto: Veronika Janušková

Pred Mestským informačným centrom na Hlavnej ulici stál v sobotu pred deviatou opäť rad čakajúcich ľudí. Všetci sa chceli dostať k bankovkám, za ktoré sa nedá nič kúpiť. Ich nominálna hodnota je totiž nula eur. 

Keď sa v piatok 8. júna tohto roku dostali zberateľské bankovky do predaja, stáli na ne rady a neušlo sa všetkým záujemcom. „Pre veľký záujem sme sa rozhodli, že urobíme ich dotlač,“ informoval iniciátor akcie Ivan Harajda. 

reklamná správa

Špeciálna letná ponuka pre Vás a Vaše vozidlo!

Len v servisoch AUTO-VALAS Košice a Smižany.

Zistite viac

V piatok v zoo a v sobotu na Hlavnej v Mestskom informačnom centre a v návštevníckom centre Visit Košice mali zberatelia opäť možnosť si za tri eurá bankovky kúpiť. Keďže však tlač bola obmedzená, každému predali len tri kusy.

Na kuriózne bankovky čakali záujemcovia pred Mestským informačným centrom. foto: Veronika Janušková
Na kuriózne bankovky čakali záujemcovia pred Mestským informačným centrom. foto: Veronika Janušková

Myšlienka zberateľských 0-eurových bankoviek sa rozšírila v Európe v roku 2015 z Francúzska. Sú vyrobené zo stopercentného bavlneného papiera, ktorý sa používa na výrobu pravých eurobankoviek. Obsahuje ochranné prvky ako vodoznak, mikrotlač, hologram, UV ochranné prvky či dotykovú zónu pre nevidiacich.

reklamná správa

Nulové bankovky opäť v predaji

Viac k téme

28.06.18
Nulové bankovky opäť v predaji

Čítajte viac: zaujimavost peniaze

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím