30.11.17

Na ružínskom moste prvé autá

foto: Veronika Janušková

Nákladné automobily včera dopoludnia obsadili most nad Ružínom, ktorý je uzavretý pre dopravu takmer rok - od decembra 2016. Štyri vozidlá boli súčasťou zaťažovacej skúšky, ktorá je súčasťou schvaľovacích procesov na kolaudačné rozhodnutie.

Na dôležitej spojnici v súčasnosti vrcholia práce na odstránení havarijného stavu. Včera do stredu mosta opatrne vošli dve nákladné autá, neskôr ďalšie dve. Ešte pred ich príchodom, ako aj počas státia, prebiehali merania zaťaženia. Realizoval ich Martin Moravčík z Katedry stavebných konštrukcií a mostov Žilinskej univerzity. 

„Výsledky sú len predbežné, no sú v poriadku. Musíme ich ešte vyhodnotiť, čo by malo byť približne do týždňa,“ uviedol Moravčík. 
Po odovzdaní stavby bude nasledovať kolaudácia, sprístupnenie mosta pre motoristov je naplánované 10. decembra, prvý autobus by tadiaľ mal prejsť ráno o 4:45 hodine.

reklamná správa

Počúvajte podcasty KISS RÁDIA!

Počúvajte podcasty Rádia KISS - rozhovory s atraktívnymi hosťami na zaujímavé témy

Zistite viac

O zatvorení mosta rozhodol autorizovaný stavebný inžinier na mimoriadnej obhliadke, ktorý vlani v decembri konštatoval, že je v havarijnom stave. Pre nákladnú dopravu ho uzavreli 7. decembra, pre osobnú 24. decembra. Až v júni bola vybratá víťazná firma Strabag z Bratislavy, ktorá uspela s najnižšou ponukou na opravu so sumou 1,65 milióna eur. Košický samosprávny kraj pritom rátal v rozpočte s nákladmi až 8,5 milióna eur.

Foto: Veronika Janušková

Čítajte viac: ruzin

Hakl
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1998. Pôsobil vo viacerých redakciách, napríklad v Košickom večerníku, Košickom denníku a v celoslovenskom denníku Nový Čas. V redakcii KOŠICE:DNES sa zaoberá komunálnou politikou. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím