27.02.19

Na ružínskom moste sme objavili prasklinu

foto: Veronika Janušková

Ružínsky most bol dlho mimo prevádzky, pretože hrozilo jeho spadnutie. Znova prejazdný je len niečo vyše roka - od decembra roku 2017.

Preto nás prekvapila aktuálna prasklina na jednom z pilierov. Dilatačné škáry, ktoré umožňujú zmenu objemu či dĺžky, takto bežne nevyzerajú.

reklamná správa

V centre mesta rastie nové business centrum

Výhodou je zdravé pracovné prostredie a najmodernejšie technológie.

Zistite viac

Kontaktovali sme správcu mosta – Košický samosprávny kraj. „V tomto prípade ide len o kozmetickú chybu, nie o vážnu technickú prekážku, ktorá by mohla ohroziť bezpečnosť cestnej premávky. Na moste došlo k popraskaniu omietky vplyvom dilatačných pohybov mosta. Do konca budúceho týždňa bude táto chyba odstránená iným technickým riešením, a to priznaním dilatácie,“ uviedla pre KOŠICE:DNES hovorkyňa predsedu KSK Anna Činčárová.

Nám sa takáto prasklina nezdala ako kozmetická chyba. KSK tvrdí, že je všetko v poriadku. Foto: Veronika Janušková
Nám sa takáto prasklina nezdala ako kozmetická chyba. KSK tvrdí, že je všetko v poriadku. Foto: Veronika Janušková

(JV)

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím