14.10.19

Na sídlisku Nad jazerom sa zrazili električky

Foto: MMK

Na sídlisku Nad jazerom sa v pondelok ráno zrazili dve električky. Jedna zrejme neubrzdila a narazila do tej, ktorá stála pred ňou.

Dopravnému podniku mesta Košice (DPMK) to v posledných dňoch a týždňoch naozaj „ide“. Po havárii autobusu na Furči a zhorenom autobuse riešili kompetentní v pondelok ráno ďalší problém – zrážku električiek.

Vozidlá na koľajniciach sa zrazili na konečnej zastávke Važecká okolo štvrť na deväť ráno. Podľa svedkov vodič jednej z električiek zrejme včas nestihol zabrzdiť a jeho vozidlo narazilo do električky, ktorá stála na zastávke.

reklamná správa
 

Skončil v nemocnici

Ako sme sa dozvedeli od hasičov, okrem bežných protipožiarnych opatrení vrátane odpojenia od zdroja prúdu museli vystrihovať vodiča jednej z električiek. Zdeformovaná kabína sa totiž nedala otvoriť. Našťastie zranený nebol.

Toľko šťastia však nemal jeden z cestujúcich, ktorí sa v okamihu zrážky nachádzal vo vozidle. „Ošetrovala ho jedna z našich posádok. Mal zranenú hlavu a rameno a narazený hrudník, takže bol prevezený do nemocnice na Kliniku úrazovej chirurgie,“ informoval nás hlavný zdravotnícky záchranár Záchrannej služby Košice Vladimír Hosa.

Hasiči museli zo zdeformovanej kabíny vystrihovať vodiča, v nemocnici skončil jeden cestujúci. Foto:
Hasiči museli zo zdeformovanej kabíny vystrihovať vodiča, v nemocnici skončil jeden cestujúci. Foto: MMK

Náhradná doprava

Dopravcovia okamžite zabezpečili pre cestujúcich náhradnú autobusovú dopravu. „Premávala obojsmerne na trase VSS, križovatka - Važecká. Náhradné autobusové linky zastavovali na autobusových zastávkach, električkové linky 3,7 a 9 mali konečnú zastávku v Barci. Od desiatej dopoludnia bola doprava obnovená na obvyklej trase, na spojoch ešte mohlo dôjsť ku meškaniu do 10 minút,“ informovala nás hovorkyňa DPMK Vladimíra Petrušová.

Príčinu zatiaľ nepoznajú

V DPMK zatiaľ nevedia, či k nehode došlo následkom ľudskej chyby, alebo zlyhaním techniky. Múdrejší zrejme budú po preskúmaní takzvanej čiernej skrinky, ktorá podľa informácií od V. Petrušovej po náraze zostala neporušená.

Haváriou sa zaoberajú aj policajti. Ako nás informovala ich krajská hovorkyňa Lenka Ivanová, o ďalšom postupe a kvalifikácii udalosti rozhodnú po tom, čo dostanú správu o závažnosti zranení, ku ktorým pri havárii došlo.

reklamná správa

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím