10.06.18

Na skateboarde dole k amfiku

foto: Tomáš Hrivňák

Piaty ročník obnovenej súťaže skateboardových nadšencov Cassovia Skate Cup oživil areál Kulturparku. 

Pretekalo sa aj v priestoroch amfiteátra. Preteky prilákali až päťdesiat skaterov nielen zo Slovenska.

Zaujímavosťou bol zjazd od Univerzitnej nemocnice L. Pasteura na Triede SNP k amfiteátru. „Je unikátny, pretože sa ako jediný v strednej Európe jazdí na uzavretej ceste,“ povedal organizátor Juraj Tury. 

reklamná správa

Udeľovala sa aj cena za najlepšie triky. Účastníci skákali v koridore divákov cez nepravidelnú lavičku s cieľom predviesť čo najkreatívnejší technický prvok. 

V kategórii nad šestnásť rokov zvíťazil domáci Ťahanovčan Richard Tury. Okrem súťažiacich z Poľska a Česka prišiel aj Juhoafričan Brandon Valjalo. 

foto: Lukáš Uhorščák
foto: Lukáš Uhorščák
Zajazdiť do Košíc si prišiel aj dvojnásobný majster Afriky B. Valjalo
Zajazdiť do Košíc si prišiel aj dvojnásobný majster Afriky B. Valjalo. foto: Tomáš Hrivňák

Prekvapený priateľskosťou  

„Chodím na súťaže po celom svete. Do môjho európskeho turné som sa rozhodol pridať aj Košice," povedal trojnásobný majster Južnej Afriky a dvojnásobný majster Afriky. Dodáva, že ho prekvapila priateľskosť organizátorov aj súťažiacich. „Každý podporuje jeden druhého, je to výnimočné,“ komentoval atmosféru. 

reklamná správa

Cassovia Skate Cup má dlhú históriu. Od roku 1990 sa súťaž robila pred košickým magistrátom. Po niekoľkých rokoch mala dlhšiu prestávku, až kým ju ako Ťahanovská skate crew neoživili pred piatimi rokmi. „Snažíme sa priviesť skateboarding do Košíc a spojiť komunitu okolo tohto športu,“ uviedol Tury. 

foto: Tomáš Hrivňák

Čítajte viac: sport sutaze

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím