16.09.20

Na Slovensku klesá počet zamestnancov s odvodovou úľavou

ilustračná foto: TASR

Počet zamestnancov s odvodovou úľavou v najmenej rozvinutých okresoch Slovenska od začiatku minulého roka výrazne klesol. Kým v januári 2019 ich bolo 539, v auguste 2020, teda po 19 mesiacoch, je ich 242, čo je 45 % z počtu na začiatku minulého roka. Upozornila na to Sociálna poisťovňa (SP).

V rovnakom období klesol aj počet všetkých zamestnancov. Kým v januári 2019 ich SP evidovala 2 009 576, v auguste tohto roka ich bolo 1 961 871, čo predstavuje pokles o 47 705.

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac

Musí ísť o riadny pracovný pomer 

Odvodovú úľavu pri platení poistného si môžu uplatniť takí zamestnávatelia, ktorí zamestnajú dlhodobo nezamestnaných občanov. Musí ísť pritom o riadny pracovný alebo štátnozamestnanecký pomer, ktorý je dôvodom na vyradenie takejto osoby z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade práce.

„Zamestnať teda môžu takú osobu, ktorá bola evidovaná na úrade práce najmenej 12 po sebe idúcich mesiacov alebo bola v evidencii na úrade práce šesť mesiacov a zároveň má trvalý pobyt v niektorom z najmenej rozvinutých okresov. Odvodová úľava môže trvať 12 mesiacov a hraničná suma mesačného príjmu je pre takéhoto zamestnanca vo výške 678,71 eura,“ vyčíslil hovorca SP Peter Višváder.

Najmenej rozvinutými okresmi podľa zoznamu, ktorý pravidelne zverejňuje ústredie práce, boli v 2. štvrťroku tohto roka Lučenec, Poltár, Revúca, Rimavská Sobota, Veľký Krtíš, Kežmarok, Sabinov, Svidník, Vranov nad Topľou, Gelnica, Rožňava, Sobrance, Trebišov, Bardejov, Medzilaborce, Košice-okolie, Levoča, Snina, Stropkov a Michalovce.

(TASR)

reklamná správa

Zdravie a bezpečnosť sú prioritou

VVS, a.s. zodpovedne pristupuje k zabezpečovaniu bezpečnosti svojich zamestnancov aj odberateľov.

Zistite viac

Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na tipy@kosicednes.sk

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím