01.07.20

Na Slovensku pribudli desiatky nakazených

ilustračná foto: pexels

V utorok (30. 6.) na Slovensku pribudlo 20 prípadov nákazy novým koronavírusom. Celkovo krajina doteraz eviduje 1 687 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19.

Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na stránke covid-19.nczisk.sk.

Spolu sa zatiaľ vykonalo 211 813 testov, počas utorka ich bolo 2 063. Celkovo sa z ochorenia COVID-19 vyliečilo 1 466 ľudí, v utorok pribudli dvaja vyliečení.

Najviac nových prípadov je v okrese Prievidza, kde majú šesť infikovaných, v okrese Humenné ich pribudlo päť, okres Čadca eviduje tri prípady a okresy Levoča, Prešov, Senec a Tvrdošín po jednom pacientovi.

Hospitalizovaných je 20 osôb, v deviatich prípadoch ide o pacientov s potvrdeným ochorením COVID-19. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti sú tri osoby a na pľúcnej ventilácii nie je nikto. Sedemdňový kĺzavý medián je momentálne na hodnote 13.

Na Slovensku v utorok nepribudlo žiadne úmrtie pacienta s pozitívnym testom na COVID-19. Celkovo Slovensko doteraz eviduje 28 úmrtí.

reklamná správa

PRIAMO Z FARMY ZEMPLÍNSKE JASTRABIE

Paradajky, papriky, feferónky, uhorky či zemiaky. Slovenská zelenina exkluzívne v potravinách KLAS.

Zistite viac
 

(TASR)

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím