09.10.17

Na Ťahanovciach bude nové obchodné centrum

vizualizácia: mimiso
Vargová
Jana Vargová
redaktorka
Zdieľať článok:

Na voľnej zanedbanej ploche medzi poliklinikou a poštou na Sídlisku Ťahanovce prebiehajú stavebné práce.  Čo tam vyrastie?

Stavebná firma Mimiso Košice tu do jari budúceho roka chce postaviť objekt s názvom Obchodné centrum Ťahanovce (OCT). Pri ňom v prvej etape vybudujú  36 parkovacích miest, ktoré by mali byť prístupné aj pre obyvateľov sídliska. 

„Priestory budú svetlé, presklenné. Na spodnom poschodí bude Billa a na vrchnom mäsiareň Pečovská, drogéria, kaviareň, očná optika, lekáreň a jeden priestor je ešte zatiaľ voľný. Určite tam nebude žiaden výčap či niečo podobné,“ hovorí Miroslav Mikluš, konateľ Mimiso. 

Parkové úpravy okolia sú súčasťou stavebných prác. zdroj: mimiso
Parkové úpravy okolia sú súčasťou stavebných prác. zdroj: mimiso

Budova je naplánovaná bezbariérová s dvoma výťahmi, jedným zásobovacím, jedným pre nakupujúcich. „V lete si budú môcť ľudia posedieť na lavičkách, všade dookola bude parková úprava a zároveň tam budú detské preliezky,“ povedal Mikluš. 

reklamná správa

Stiahnite si prvú kartu výhod v mobile na Slovensku

S aplikáciou NAŠAKARTA v Beauty expert zlava na služby 10%

Zistite viac

Ubezpečuje, že obyvateľov priľahlého bloku  nebudú otravovať ani svetelné reklamy, ktoré budú umiestnené zo strany Americkej triedy.

V druhej etape by firma chcela vybudovať aj druhé poschodie s fitness a welness centrom. Podobné dve centrá firma vystavala už na sídlisku KVP.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím