11.07.19

Na zastávkach ďalej hynú vtáky

foto: Veronika Janušková

O neprofesionálnom lepení reflexných nálepiek, ktoré majú zabrániť úhynu vtákov po náraze na sklenené výplne zastávok električiek, sme prednedávnom informovali. Na starosti to má Dopravný podnik mesta Košice (DPMK).

Firma Ornis Birds Control, ktorá nálepky dodala, konštatovala po našom upozornení, že ide len o riešenie pro forma a nálepky podľa návodu mali byť nalepené maximálne 15 – 20 cm od seba.

reklamná správa

AUTOVALAS - DOBRÁ VOĽBA!

AUTOVALAS - Tvoja KIA v Košiciach ponúka modely SUV plné luxusu a priestoru.

Zistite viac

„Pre DPMK uvedenú vec riešil externý dodávateľ a tieto skutočnosti DPMK v blízkom čase preverí. V prípade, že sa preukáže nedostatočnosť polepov, vykonáme ďalšie potrebné kroky,“ povedal koncom mája pre KOŠICE:DNES riaditeľ dopravy DPMK Roman Danko. 

Pred pár týždňami sme objavili výnimku. Na električkovej zastávke Poliklinika Sever na Komenského ulici sa už počet samolepiek zvýšil. Na jednej tabuli je ich nalepených až deväť. 

Na zastávke pri Poliklinike Sever by už nemalo dochádzať k úhynu vtáctva. Škoda len, že takto olepená je zatiaľ iba jedna. foto. veja
Na zastávke pri Poliklinike Sever by už nemalo dochádzať k úhynu vtáctva. Škoda len, že takto olepená je zatiaľ iba jedna. foto. veja

Pýtali sme sa preto Magistrátu mesta Košice, kedy budú oblepené aj ostatné zastávky. „Vedeniu DPMK a mesta Košice záleží na tom, aby čo najviac minimalizovali možné zranenia po nárazoch operencov do sklenených výplní na zrekonštruovaných zastávkach. Z ministerstva dopravy a po konzultáciách so Slovenskou ornitologickou spoločnosťou máme schválené, že zastávky môžeme olepiť len špeciálnymi nálepkami. V súčasnosti hľadáme riešenia, ako to urobiť s čo najmenším dopadom na rozpočet mesta a DPMK,“ uviedlo prostredníctvom hovorcu mesta pre KOŠICE:DNES vedenie DPMK.

reklamná správa

OC Galéria oslavuje narodeniny, vy vyhrávate!

Vyhrajte úplne novú Škodu Scala

Zistite viac

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím