26.12.18

Na železničnej trati prišli o život dvaja mladiství

ilustračná foto: TASR

Štrnásťročné dievča a 15-ročný chlapec z obce Richnava v okrese Gelnica prišli o život na železničnej trati. K tragickej udalosti došlo v noci z utorka na stredu.

Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Košiciach Jana Mésarová s tým, že polícia začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia.

reklamná správa

Vlak zrazil dvoch maloletých v utorok (25.12.) o 23.20 hod., a to v úseku trate Krompachy - Margecany. „Podľa doterajších zistení rušňovodič pri vychádzaní z oblúka pred železničnou zastávkou Richnava zbadal vo vzdialenosti približne 50 metrov pred sebou stáť osobu v koľajisku, pričom ihneď použil rýchločinnú brzdu. Pre krátku vzdialenosť zrážke už zabrániť nedokázal. Pri zrážke obe osoby utrpeli zranenia nezlučiteľné so životom,“ uviedla Mésarová.

Ako dodala, rušňovodič bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Podľa polície sú bližšie okolnosti tragickej udalosti predmetom ďalšieho vyšetrovania.

(TASR, ROČ)

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím