10.10.18

Nad Košicami budú lietať vrtuľníky

foto: Štefan Čaplovič

Nad Košicami budú v stredu (10. 10.) a vo štvrtok (11. 10.) lietať vrtuľníky. 

Ako informoval Miroslav Sambor z komunikačného referátu košického magistrátu, dôvodom je výmena približne 10 kusov technológií mobilného operátora, a to v košických mestských častiach Sídlisko Ťahanovce, KVP, Džungľa, Nad jazerom a Šaca. „Jednotlivé technologické zariadenia majú hmotnosť od 400 do 500 kilogramov, preto je nutné, aby ich na určené miesta dopravil vrtuľník. Pôjde o stroj Mi – 8, ktorý má pri ideálnych podmienkach nosnosť až tri tony,“ vysvetlil. 

Zároveň dodal, že v stredu by mal vrtuľník lietať v čase od 10. do 14. hod. v mestských častiach Ťahanovce a Šaca. Vo štvrtok v čase od 8.  do 12. hod. v mestských častiach Ťahanovce, KVP, Džungľa a Nad jazerom.

reklamná správa

Ochutnaj 5 druhov voňavých CURRY pochúťok

Od tých najjemnejších až po korenisté chilli chute v Koshi Sushi na Dominikánskom námestí.

Zistite viac
 

(OK)

Čítajte viac: kosice vrtulnik

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím