30.11.17

Nádejný projekt skončil v dražbe

foto: Veronika Janušková

Multifunkčný objekt na brehu Hornádu, kde sa rátalo s administratívnymi priestormi, už mal stáť v roku 2015. Nič z toho nebude. Pozemky by sa mali dražiť tesne pred vianočnými sviatkami. 

Znalec vyčíslil hodnotu pozemkov na 6,4 milióna eur, dražobná spoločnosť ich ponúka minimálne za 5,3 milióna eur. 

V rozostavanej budove projektu Downtown Business Centrum I., v blízkosti prepojenia ulíc Prešovská a Sečovská a v susedstve budovy Inžinierskych stavieb, mali byť priestory pre administratívu, predajne, sklady, jedálne, kaviarne a spoločenské priestory. Realizovaná je iba časť základových konštrukcií na západnej strane, pri vstupe je tabuľa o predaji a dražbe. Pozemky už ponúkali v dražbe viackrát, aktuálna má byť 19. decembra. 

Stavenisko je už niekoľko rokov bez robotníkov, na oplotení sú oznamy o predaji i dražbe.  foto: Veronika Janušková
Stavenisko je už niekoľko rokov bez robotníkov, na oplotení sú oznamy o predaji i dražbe. foto: Veronika Janušková

Pôvodný objekt mal mať šesť poschodí a prenajímateľná plocha mala byť takmer 26-tisíc metrov štvorcových. Náklady na výstavbu predstavovali 35 miliónov eur.

reklamná správa

Počúvajte podcasty KISS RÁDIA!

Počúvajte podcasty Rádia KISS - rozhovory s atraktívnymi hosťami na zaujímavé témy

Zistite viac

Čítajte viac: hornad projekty

Hakl
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1998. Pôsobil vo viacerých redakciách, napríklad v Košickom večerníku, Košickom denníku a v celoslovenskom denníku Nový Čas. V redakcii KOŠICE:DNES sa zaoberá komunálnou politikou. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím