22.02.18

Simona najprv spala s mužmi dobrovoľne...

ilustračná foto: shutterstock

Nepripravená a nevyspatá chodila Simona do školy, pretože deň predtým musela sexuálne vyhovieť klientom, ktorých jej dohadzovala mama Marianna. Okresný súd Košice I. ju za to obžaloval z obchodovania s ľuďmi. 

Krutá spoveď v súčasnosti už 18-ročnej dievčiny zaznela v súdnej sieni. V čase, keď mala poskytovať sexuálne služby, mala iba 14 rokov a celé to trvalo poldruha roka.

„Skúsila som to najprv dobrovoľne, to trvalo dva až tri mesiace. Neviem presne, koľko som mala zákazníkov, za mesiac ich mohlo byť aj tridsať. Každý platil väčšinou 50 eur,“ uviedla Simona.

Rodinu živila dcéra

Dievčine vytvorila matka profil na sociálnej sieti s fotografiami a komunikovala aj s klientmi. Zinkasované peniaze používala na platbu nájomného za byt či potraviny.

„Zákazník zavolal mame, ktorá im povedala cenu. Keď prišiel, otvorila som dvere a opýtala sa, či je to na pol alebo celú hodinu. Odovzdal mi peniaze, ktoré som potom v obývačke dala mame. Klient sa išiel osprchovať, prišiel do izby a mali sme pohlavný styk. Potom odišiel preč,“ opísala stretnutie so zákazníkmi Simona. Ak bola v izbe s klientom dlhšie, mama na ňu kričala. 

reklamná správa

AUTOVALAS - DOBRÁ VOĽBA!

AUTOVALAS - Tvoja KIA v Košiciach ponúka modely SUV plné luxusu a priestoru.

Zistite viac

Nechcela odísť preč z mesta

Simona už nechcela ďalej pokračovať v tejto činnosti, povedala to mame. Tá s tým nesúhlasila a oznámila, že ju pošle bývať na dedinu k babke. „Nechcela som tam ísť, nebola tam voda ani elektrina,“ reagovala študentka, preferovala zostať v meste, s kamarátmi a v škole, ktorú rada navštevovala. Práve tam sa prevalil celý problém. 

„Všimla som si, že pri vstupe do triedy plače. Opýtala som sa jej, či ju niečo trápi. Najprv zapierala. Pýtala som sa jej, či má problémy s priateľom alebo rodičmi,“ povedala na predošlom pojednávaní učiteľka súkromnej strednej školy. Dievča sa jej zverilo, že nemá chuť ísť domov, pretože má strach a mama ju núti spať s mužmi. 

Žene hrozí väzenie

Po prevalení prípadu polícia vypočula viacerých klientov, získala komunikáciu a fotografie zo sociálnej siete. Matku Mariannu obžalovali z obchodovania s ľuďmi. Vinu odmieta, v prípade dokázania viny jej hrozí trest 7 až 12 rokov väzenia.

Jej dcéra bola po začatí vyšetrovania v krízovom centre, neskôr v detskej psychiatrickej liečebni a naposledy bola zverená do starostlivosti otca.

Súd pojednávanie odročil na polovicu mája a nie je vylúčené, že ešte bude vypovedať znova aj poškodená Simona.

 

Čítajte viac: sudy krimi

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím