16.03.19

V druhom kole volieb si zmerajú sily Zuzana Čaputová a Maroš Šefčovič

zdroj: TASR

 AKTUALIZOVANÉ 01:52 

Po sčítaní takmer všetkých okrskových zápisníc je víťazkou prvého kola prezidentských volieb Zuzana Čaputová. Do druhého kola pôjde s Marošom Šefčovičom. Vyplýva to z predbežných výsledkov zverejnených Štatistickým úradom (ŠÚ) SR.

Čaputová v prvom kole získala 40,53 % hlasov, Šefčovič dostal od voličov 18,66 % hlasov. Volebná účasť dosiahla 48,71 %. Do druhého kola sa nedostal Štefan Harabin, ktorý vo voľbách získal 14,34 % hlasov, za ním nasleduje Marian Kotleba, ktorý získal 10,40 % hlasov. Päticu kandidátov uzatvára František Mikloško s 5,73 % hlasov. Zvyšní ôsmi kandidáti nedostali ani jedno percento hlasov.

Všetky okrskové zápisnice nie sú spočítané ešte v Bratislavskom, Košickom, Trenčianskom a Prešovskom kraji, celkovo ich zostáva ešte 35.
 

Foto: TASR
Foto: TASR

reklamná správa

Zostaňte doma

Hygienicky pripravené a zabalené jedlo Vám prinesieme až pred dvere.

Zistite viac

Robert Mistrík gratuluje Zuzane Čaputovej, ľudí žiada, aby ju volili aj v 2. kole 

Robert Mistrík gratuluje Zuzane Čaputovej k výsledku v prvom kole prezidentských volieb. Apeluje na voličov, aby ju prišli voliť aj v druhom kole 30. marca. Čaputová má podľa predbežných neoficiálnych výsledkov vyše 39 percent hlasov a v druhom kole by sa mohla stretnúť s Marošom Šefčovičom (vyše 18 percent).

„Gratulujem Zuzane,“ vyhlásil Mistrík. Verí, že Čaputová bude slovenskou prezidentkou. Čaputovej doterajší výsledok považuje za „veľké víťazstvo pre Slovensko.“ Je rád, že pred prvým kolom volieb odstúpil v prospech Čaputovej. „Spoločne sme dokázali uhrať veľké víťazstvo. Je to signál do budúcnosti. Verím, že príde aj pokrok v eurovoľbách a potom vo veľkých voľbách (parlamentných, pozn. TASR),“ reagoval.

Mistrík, ktorý sa vzdal v prospech Čaputovej pred prvým kolom, prenechal kandidátke bilbordy, ktoré môže využívať. „Spájanie demokratických síl má veľký zmysel. Verím, že Slovensko má pred sebou veľkú budúcnosť,“ uzavrel Mistrík. 

Do 2. kola prezidentských volieb by postúpili Zuzana Čaputová a Maroš Šefčovič 

V prezidentských voľbách po spočítaní viac ako 40 percent okrskových zápisníc naďalej vedie Zuzana Čaputová, ktorej sa podarilo získať 39,08 % hlasov. Za ňou nasleduje Maroš Šefčovič s 18,85 % hlasov, prvú trojicu kandidátov uzatvára Štefan Harabin s 14,58 % hlasov. Vyplýva to z prvých predbežných neoficiálnych výsledkov zverejnených Štatistickým úradom (ŠÚ) SR.

Na štvrtom mieste sa predbežne umiestnil Marian Kotleba, ktorý získal 10,59 % hlasov. Päticu prvých kandidátov uzatvára František Mikloško s 5,46 % hlasov.
 Volebná účasť na Slovensku zatiaľ podľa predbežných výsledkov dosahuje 46,78 %. Najviac zápisníc je zatiaľ spracovaných v Prešovskom kraji, a to takmer 50 %.

Foto: TASR
Foto: TASR

reklamná správa

(TASR, SŠ)


 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím