29.09.15

Najvyšší kontrolný úrad vypočul exučiteľa Žarnaya

Hospodárenie Obchodnej akadémie Polárna v Košiciach preverí Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ).

Tvrdí, že vychádza z podozrení bývalého učiteľa Ota Žarnaya, ktorý ešte v roku 2013 upozornil na paušálne mesačné platby svojho zamestnávateľa externej advokátke. Následne ho riaditeľ školy prepustil, oficiálne pre nadbytočnosť. „Na prvý pohľad môže ísť o malý prípad, ale principiálny z pohľadu poznania pravdy,“ povedala hovorkyňa NKÚ Daniela B. Dobáková. Žarnay (pracuje v košice:dnes) iniciatívu NKÚ víta, ale upozorňuje, že podnet mu poslal ešte v júli 2013. Jeho vtedajší predseda Ján Jasovský mu odpísal, že úrad koná na základe schváleného ročného plánu kontrolnej činnosti. V máji Jasovského v čele úradu nahradil Karol Mitrík, bývalý poslanec SDKÚ a šéf SIS. (ROK, HUN)
DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím