10.11.18

NAKA zasahovala! Zadržala výrobcov drog

ilustračná foto: Veronika Janušková

Policajti Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) počas piatkového (9. 11.) zásahu v Ružomberku, Kežmarku, Spišskej Novej Vsi a v Košiciach zadržali tri osoby, ktoré mali vyrábať drogy.

Ako informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová, policajti zaistili plastovú striekačku s obsahom metamfetamínu, z ktorých by sa dalo vyrobiť šesť dávok drog. „Tiež vrecúško s obsahom metamfetamínu minimálne na 38 dávok drog. Policajti odhalili a zaistili laboratórium na výrobu drog a veľké množstvo zbraní, streliva a výbušnín,“ povedala Baloghová.

Vyšetrovateľ NAKA obvinil dvoch mužov vo veku 42 a 35 rokov a jednu 19-ročnú ženu za obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Podľa zistení polície si mali zadovažovať drogy z rôznych kútov Slovenska, a potom ich ďalej distribuovať v ďalších mestách. Počas akcie policajti zadržali dvoch obvinených s drogami v osobnom motorovom vozidle.

Po dokázaní viny hrozí obvineným osobám trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.

(TASR, JH)

reklamná správa
 

Čítajte viac: policia drogy

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím