12.11.18

Namiesto Arda pricválal Casso

foto: Iveta Vaculová

Začiatkom októbra začalo mesto Košice sanovať podstavec na Zvonárskej ulici, kde kedysi stál kôň Ardo. Toho premiestnili do areálu Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie pred štyrmi rokmi.  

Dnes sa už na jeho mieste vypína nové umelecké dielo.

„Myslbekovho Arda nahradila na podstavci v nároží ulíc Orlia a Zvonárska socha koňa Cassa. Socha je darom skupiny Košičania Košičanom a donori si želajú ostať v anonymite,“ uviedol vedúci komunikačného oddelenia magistrátu Jozef Marko, ktorý zároveň spresnil, že kôň je odliaty z bronzu, v najvyššom bode má výšku 240 cm a jeho dĺžka je 230 cm.

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac

Mesto Košice zabezpečilo opravu podstavca na vlastné náklady prostredníctvom Bytového podniku mesta Košice. Obklad podstavca je zhotovený z talianskej žuly – granitu. „Krajský pamiatkový úrad v Košiciach je o tejto aktivite informovaný, keďže ide o dočasnú, novodobú inštaláciu v mestskej pamiatkovej rezervácii,“ dodal hovorca.

Čítajte viac: umenie sochy

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím