12.11.18

Namiesto Arda pricválal Casso

foto: Iveta Vaculová

Začiatkom októbra začalo mesto Košice sanovať podstavec na Zvonárskej ulici, kde kedysi stál kôň Ardo. Toho premiestnili do areálu Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie pred štyrmi rokmi.  

Dnes sa už na jeho mieste vypína nové umelecké dielo.

„Myslbekovho Arda nahradila na podstavci v nároží ulíc Orlia a Zvonárska socha koňa Cassa. Socha je darom skupiny Košičania Košičanom a donori si želajú ostať v anonymite,“ uviedol vedúci komunikačného oddelenia magistrátu Jozef Marko, ktorý zároveň spresnil, že kôň je odliaty z bronzu, v najvyššom bode má výšku 240 cm a jeho dĺžka je 230 cm.

reklamná správa

NAJLEPŠIE KVÁSKOVÉ CHLEBÍKY V KOŠICIACH

Domáce kváskové chlebíky s výnimočnými prísadami nájdete len v predajniach potravín KLAS!

Zistite viac

Mesto Košice zabezpečilo opravu podstavca na vlastné náklady prostredníctvom Bytového podniku mesta Košice. Obklad podstavca je zhotovený z talianskej žuly – granitu. „Krajský pamiatkový úrad v Košiciach je o tejto aktivite informovaný, keďže ide o dočasnú, novodobú inštaláciu v mestskej pamiatkovej rezervácii,“ dodal hovorca.

Čítajte viac: umenie sochy

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím