18.05.18

Nápad košických študentov ide do predaja

foto: archív A. Manicu

Študenti Gymnázia Trebišovská 12 pred vyše rokom vymysleli žuvačky na chudnutie. Budúci týždeň ich začína predávať veľká sieť drogérií. 

Žuvačky s príchuťou mäta - citrón majú pomáhať v boji s nadváhou. Produkt je založený na prírodnej báze. 

Podľa priloženého letáka s opísanými účinkami žuvačky obsahujú látky, ktoré tlmia chuť do jedla, spaľovanie tukov urýchľuje L-karnitín. Obsahujú tiež prírodné brezové sladidlo xylitol, ktoré je štyrikrát sladšie ako normálny cukor a je vhodné aj pre diabetikov. 

reklamná správa

Toto zloženie tiež zabraňuje páleniu záhy a posilňuje imunitný systém. 

„Samotné chudnutie je individuálne a závisí od organizmu a konkrétnej váhy. Primárnym účinkom je tlmenie chuti do jedla, najmä chuti na sladké a nezdravé,“ vysvetľuje študentka a spoluzakladateľka firmy Chew ’n lose Kristína Kráľovská. 

Z pätice študentov, ktorí zahviezdili na súťaži, sa reálne rozhodli podnikať dvaja, Kristína Kráľovská (v strede) a Aleš Manica.foto: archív A. Manicu
Z pätice študentov, ktorí zahviezdili na súťaži, sa reálne rozhodli podnikať dvaja, Kristína Kráľovská (v strede) a Aleš Manica. foto: archív A. Manicu

Vyhrali medzinárodnú súťaž

Za nápadom stoja študenti z košického gymnázia. Pred dvoma rokmi s týmto produktom vyhrali prvé miesto na medzinárodnom študentskom festivale firiem v Rige. Účinnosť žuvačky si nechali otestovať tímom expertov z Českej republiky, ktorí sa venujú výrobe výživových doplnkov.

Na pulty drogérie sa dostane asi šesťtisíc balení s desiatimi kusmi žuvačiek. „Čakáme na prvé predajné čísla a uvidíme, či sa dá expandovať aj do zahraničia, napríklad do Nemecka, kde študujem,“ dodal ďalší spoluzakladateľ firmy Aleš Manica. Výrobcov produktu rovnako našli v susednom Česku.  A čo bolo pre nich najťažšie? „Samé papierovačky, behanie po bankách a firmách, veľa prezentácií. Trvalo nám to rok a pol,“ dodáva Manica.

Zavacká
Zdieľať článok:

Vyštudovala mediálne štúdiá na Prešovskej univerzite v Prešove. Najprv získavala mediálnu prax ako moderátorka v KISS RÁDIU. V roku 2017 napokon zakotvila v redakcii denníka KOŠICE:DNES na pozícii redaktorky.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím