18.08.19

Narkomani na Južnej triede

Ilustračné foto: Veronika Janušková
Vargová
Jana Vargová
redaktorka
Zdieľať:

Čo sa deje po nociach v rôznych uličkách, trápi málokoho. Ale vidieť narkomanov za bieleho dňa, ako si na ulici pichajú drogy, je už silná káva.

Ľudia z okolia križovatky na Južnej triede a Fejovej sa s už dlhý čas potýkajú s narkomanmi a bezdomovcami v tejto lokalite. Za blokmi pri neďalekých garážach sú v tráve porozhadzované ihly. Je tam špina a smrad. Bezdomomovci tam prespávajú v kríkoch, minulý rok sa im dokonca jeden podarilo podpáliť a museli zasahovať hasiči.

reklamná správa

Chýba vám zub a odvaha sadnúť si do kresla?

Implantáty nahradia chýbajúce zuby na 100%. Kvalitný materiál a precízna práca sú základom úspechu.

Zistite viac

Na problémové miesto sme v našich novinách upozornili už v máji minulého roku, kedy sa nám čitateľka posťažovala na neprispôsobivých občanov, ktorí tam popíjajú. „Ťažko viem vysvetliť vnučke, ktorú tadeto takmer denne vediem z neďalekej škôlky, prečo tí špinaví ujovia ležia na zemi a prečo sa pri nich váľajú fľaše."

Vtedy sme z mestskej polície dostali odpoveď, že tam hliadky často chodia. „Na to, aby sme ich mohli z miesta vykázať, musí byť zrejmé, že spáchali nejaký priestupok, ktorý musíme vedieť aj dokázať, napríklad verejné pohoršenie. A aj potom ich môžeme len napomenúť, pretože finančná sankcia je doslova bezpredmetná, nedá sa od nich vymôcť a oni to dobre vedia. Po odchode hliadky sa na miesto opäť vrátia, a tak to ide dookola. Viac nám zákon neumožňuje,“ povedal vtedajší hovorca mestskej polície R. Juhászi.  

Či by polícii stačil takýto dôkaz, ako je na fotografii, ktorá bola uverejnená na sociálnej sieti, ťažko povedať. Fotografie sme preto poslali polícii, na ich vyjadrenie stále čakáme.  

Foto: FB Košice - kuriozity a absurdity
Foto: FB Košice - kuriozity a absurdity
Foto: FB ‎Košice - kuriozity a absurdity, Frenak Lena
Foto: FB ‎Košice - kuriozity a absurdity

reklamná správa

Naša karta - aplikácia s ktorou ušetríte!

Stiahnite si ju a zaregistrujte sa do konca roka 2019 úplne zdarma!

Zistite viac

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím