14.03.19

Nebezpečný múr na Hviezdoslavovej spevnili koľajnicou

foto: Veronika Janušková

Časť murovaného oplotenia niekdajších kasární na rohu Mäsiarskej a Hviezdoslavovej ulice sa pomaly rozpadáva. 

Na tento problémový stav sme pred časom upozornili aj jeho vlastníka, Košický samosprávny kraj (KSK). 

reklamná správa

Začiatkom marca sa na múre objavila akási koľajnica. „Vzhľadom na podnety občanov, ako aj mestskej polície, na nebezpečenstvo spadnutia tohto múru, KSK vykonal statické zabezpečenie steny voči zrúteniu na mestský chodník. Toto riešenie je dočasné, aby nebola ohrozená bezpečnosť chodcov,“ uviedla pre KOŠICE:DNES hovorkyňa KSK Anna Činčárová. 

Takto vyzerá dočasné riešenie. KSK chce dať múr rozobrať a nanovo vymurovať.   Foto: Veronika Janušková
Takto vyzerá dočasné riešenie. KSK chce dať múr rozobrať a nanovo vymurovať. Foto: Veronika Janušková

Kraj teraz čaká na ukončenie verejného obstarávania. „Opraviť chceme približne osem metrov poškodeného úseku, ktorý bude rozobratý a následne bude nanovo vymurovaný a omietnutý. Oprava bude stáť asi 8-tisíc eur,“ dodala hovorkyňa.

(JV)

reklamná správa

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím