16.09.20

Nebezpečný stožiar nevymenia, lebo vraj nie je hrdzavý

Foto: Veronika Janušková

Na Južnej triede pred domom s číslom 42 stojí stĺp verejného osvetlenia, ktorý sa nebezpečne nakláňa. Správca siete verejného osvetlenia ho však nevymení. 

Na stožiar, ktorý pokladajú za nebezpečný, nás upozornili čitatelia.

„Na prvý pohľad je jasné, že už dlho nevydrží a zrúti sa. Bojíme sa, že spadne buď na nejaké odstavené auto, alebo nebodaj na niekoho, kto práve pôjde do garáže, alebo bude tadiaľto len prechádzať v zlom čase,“ povedali nám ľudia z okolitých blokov.

Foto: Veronika Janušková
Foto: Veronika Janušková

reklamná správa

V Košiciach teraz s bonusom až do 27%!

Pozrite si špeciálnu ponuku skladových vozidiel Audi v Moris Slovakia.

Zistite viac
 

Zmenili názor

Správcom siete verejného osvetlenia je v súčasnosti v meste Dopravný podnik mesta Košice (DPMK). Preto sme ešte v polovici júna tohto roku na problém upozornili kompetentných v tomto podniku. 

„Prípad na Južnej triede evidujeme. V priebehu tohto týždňa naši pracovníci stožiar demontujú a bude nahradený novým kusom,“ povedala nám vtedy hovorkyňa podniku Vladimíra Petrušová.

Tri mesiace sa však nič nedialo. Keď nás ľudia upozornili, že nakláňajúci sa stĺp naďalej ohrozuje okolie, zaujímali sme sa v DPMK, prečo s ním doteraz nič neurobili. A dozvedeli sme sa, že v dohľadnom čase ani nič neurobia...

Foto: Veronika Janušková
Foto: Veronika Janušková

Menia len skorodované

„Po vašom upozornení a následnej obhliadke sme zistili, že stožiar nie je skorodovaný. Nakláňa sa z dôvodu nárazu automobilom. K výmene stožiara sme nepristúpili, pretože nehrozí riziko jeho pádu,“ oznámila nám rozhodnutie kompetentných V. Petrušová.

Podľa jej slov DPMK mení prioritne len stožiare, ktoré ohrozujú účastníkov cestnej premávky pádom kvôli korózii. Podľa predpokladu zodpovedných pracovníkov spomínaný stožiar na Južnej triede a podobné prípady budú riešené pri komplexnej rekonštrukcii sústavy verejného osvetlenia v meste.

reklamná správa

Absolventi v praxi

Prví úspešní absolventi odboru technik vodár vodohospodár doplnili rady vodárov.

Zistite viac
 

Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na tipy@kosicednes.sk

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím