19.11.19

Tragická nehoda v Košiciach. Ťažko zranený vodič svoj boj o život prehral

foto: FB/Polícia SR - Košický kraj

 AKTUALIZOVANÉ 

V pondelok (18. 11.) v popoludňajších hodinách došlo v Košiciach k dopravnej nehode, pri ktorej sa zranili dvaja ľudia. Žiaľ 51-ročný muž, ktorý utrpel ťažké zranenia svoj boj o život v utorok v nemocnici prehral. 

Ako uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Jana Mésarová, nehoda sa stala v úseku cesty od Sečovskej cesty na obec Zdoba v Košiciach. 

„Podľa doterajších zistení 51-ročný vodič z okresu Košice okolie viedol vozidlo Škoda Fabia od Sečovskej cesty smerom na obec Zdoba. Približne 50 metrov pred odbočkou na Heringeš pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy stavu a povrchu vozovky. Pričom na miernom prevýšení dostal s vozidlom šmyk, prešiel do protismernej časti vozovky, kde sa zrazil s oproti idúcim vozidlom Kia Sorento, ktoré viedol 34-ročný vodič z Košíc,“ vysvetlila hovorkyňa. 

Pri nehode 51-ročný vodič utrpel ťažké zranenia a v utorok v nemocnici žiaľ, zraneniam podľahol. Jeho spolujazdec sa ľahko zranil. „U 34-ročného vodiča bola dychová skúška negatívna. Na zistenie prítomnosti alkoholu bol u vodiča vozidla Škoda Fabia vykonaný odber krvi. Obom vodičom bol odobratý biologický materiál na zistenie použitia iných návykových látok,“ dodala hovorkyňa. 

Presná príčina vzniku nehody, miera zavinenia a bližšie okolnosti sú predmetom ďalšieho objasňovania.

reklamná správa

Špeciálna letná ponuka pre Vás a Vaše vozidlo!

Len v servisoch AUTO-VALAS Košice a Smižany.

Zistite viac
 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím