02.11.18

Nemecko je pre Košice bližšie

foto: Iveta Vaculová

Do Mníchova, hlavného mesta Bavorska, či Düsseldorfu, hlavného mesta spolkovej krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko, sa Košičania dopravia oveľa skôr.

Košice sa spojili s druhým (Mníchov) a tretím (Düsseldorf) najväčším letiskom v Nemecku a celou sieťou destinácií dostupných linkami z týchto dvoch letísk prostredníctvom spoločnosti Eurowings, a v prípade Düsseldorfu aj leteckej spoločnosti Lufthansa. 

Do Düsseldorfu sa lieta štyrikrát týždenne s odletom z Košíc v pondelok, stredu, piatok a nedeľu popoludní lietadlom typu Q400 s kapacitou 76 sedadiel. Linka do Mníchova bude prevádzkovaná dvakrát týždenne, a to v piatok a v nedeľu s odletom z Košíc vo večerných hodinách lietadlom typu Airbus A320 s kapacitou 150 cestujúcich. 

Prvý let z Düsseldorfu do Košíc využilo 67 cestujúcich, naspäť do Düsseldorfu odletelo 73 ľudí. Lietadlo bolo na prílete obsadené na 88 percent, na odlete až 96 percent.  Na prvom lete z Mníchova do Košíc priletelo 111 pasažierov a do metropoly Bavorska odletelo 120 cestujúcich, čo predstavuje 74 - percentnú obsadenosť lietadla na prílete a 80 - percentnú obsadenosť na odlete. (V pondelkových novinách na str. 4 v článku Letecky z Košíc do Nemecka sme nesprávne uviedli počty cestujúcich do a z Mníchova, za čo sa leteckej spoločnosti ospravedlňujeme.)

reklamná správa

Bližšie aj pre investorov

Michael Tmej, výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice, uviedol, že spojenia predstavujú ohromný potenciál pre rozvoj cestovného ruchu na celom východnom Slovensku a pre prílev ďalších zahraničných investícií do nášho regiónu.

„Veľmi nás teší, že sme dnes otvorili nové letecké spojenia so spoločnosťou Eurowings a privítali prvých pasažierov z Düsseldorfu a Mníchova. Úspech v súťaži Vote & Fly len potvrdil, že ak sa Slováci spoja, vedia dokázať veľké veci. Máme veľkú radosť z dnešného významného dňa a ďakujeme všetkým partnerom za spoluprácu pri rozvíjaní celého východného Slovenska,” povedal. 

Letecky z Košíc do Mníchova a Düsseldorfu

Viac k téme

28.10.18
Letecky z Košíc do Mníchova a Düsseldorfu

reklamná správa

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím