19.07.19

Nepríčetný obyvateľ Pereša strpčuje susedom život. Strieľal vraj aj na policajtov

foto: Iveta Vaculová

AKTUALIZOVANÉ 

Ťažké časy už niekoľko týždňov zažívajú obyvatelia mestskej časti Pereš. Starosta ani polícia si nevedia dať rady s nepríčetným občanom, ktorý býva pri križovatke Gelnickej a Jelšavskej ulice. V piatok nadránom púšťal nahlas reprodukovanú hudbu a pred svojím domom hádzal na cestu stavebný materiál, kvetináče, roxorové tyče, dokonca aj maslo a kapustu.

Po našom príchode sme na mieste stretli starostu MČ Pereš Jozefa Karabina, ktorý pre istotu úsek pred „spievajúcim domom“ uzatvoril páskami aby si okoloidúce autá neprepichli gumy na roxorových tyčiach. Pred novostavbou boli rozhádzané rôzne veci a z priedomia sa ozývala reprodukovaná hudba. Do dvora z druhej strany ulice zrazu prišlo zelené auto, v ktorom sa nachádzal neprispôsobivý sused a ďalšie dve osoby.

Na mieste bol aj policajt, ktorý ho na ceste nestihol zadržať a na pozemok bez súdneho príkazu vstúpiť nemohol. Po chvíli začal na našu redaktorku a fotografku z domu vulgárne vykrikovať a nadávať, párkrát po nich niečo hodil, vidieť ho však nebolo. S Karabinom policajt aspoň spísal zápisnicu.

Známa firma

Peter Gašpar je v lokalite známe meno. V minulosti s ním boli problémy, keď pred šiestimi rokmi staval čiernu stavbu Na Košarisku.

„Teraz mám informáciu od susedov, že ktosi volá na ľudí políciu kvôli parkujúcim autám na ceste a možno tá istá osoba aj prepichuje pneumatiky na týchto autách. Hádže do nich vajcia a sú oškriabané,“ opisuje situáciu Karabin. Čo konkrétne Perešanovi na autách vadí nevie ani sám starosta. V minulosti bol profesionálny boxer, ktorý aj riadil boxerský klub v Košiciach. V súčasnosti sa vraj venuje stavaniu domov na predaj.  


Foto: Iveta Vaculová 

Iba priestupky

Na Gašpara bolo už podaných niekoľko trestných oznámení. Podľa Karabinových slov už nožom napadol aj obyvateľa Pereša, no ten na neho nepodal trestné oznámenie.

„Ľudia sa boja, nevieme čo od neho môžeme čakať,“ krúti hlavou Karabin. Polícia odporúča, aby čo najviac obyvateľov podalo na neprispôsobivého suseda trestné oznámenia, na základe čoho by mohli začať konať. „To, že niekoho predbehne na aute alebo poškodí, či znepriechodní komunikáciu sa považuje za priestupok, nie trestný čin,“ dodáva zúfalý starosta. Hovorí, že podnety na Gašpara boli podané aj v Moldave nad Bodvou či Trebišove. Dokopy je na neho zatiaľ podaných sedem trestných oznámení, ktoré sú zatiaľ v štádiu vyšetrovania.

Vyčíňanie sa uštedrilo jeho rodine. „Podľa slov jeho otca, ktorý býva na Krásnohorskej ulici, prepichol svojej manželke a manželke svojho otca gumy na aute,“ dodáva Karabin. Podľa rozprávania susedov chodí bežne nahý po uliciach Pereša. V aute jazdí so psom bojového plemena na mieste spolujazda.

reklamná správa

V Košiciach teraz s bonusom až do 27%!

Pozrite si špeciálnu ponuku skladových vozidiel Audi v Moris Slovakia.

Zistite viac
 

Strieľal zo vzduchovky

Podľa okoloidúceho suseda prišla za ním prvá policajná hliadka pred siedmou hodinou ráno. Dokonca strieľal zo vzduchovky. „Išiel som venčiť psa a videl som ako stojí pred domom a kričí na policajtov – poďte policajti, poďte na mňa...musel byť nadrogovaný alebo čo. Keď som sa vracal nižšie k svojmu domu počul som streľbu zo vzduchovky,“ hovorí sused Františk, ktorý býva neďaleko nepríčetného obyvateľa.

Ďalšiemu susedovi hádže do dvora a na dom kamene. V minulosti si chcel postaviť okolo svojho pozemku plechový plot. Gašparovi však vadil, preto ho radšej zo strachu zmenil na látkový. „On musí byť chorý na drogách, to sa inak nedá vysvetliť. Veď mne tu behajú po dvore vnúčatá, môže niekomu ublížiť,“ dodal ďalší sused, ktorý podáva na neho trestné oznámenie a nechce byť menovaný. Aj ten potvrdil rannú streľbu zo vzduchovky.

Streľbu preveruje polícia

Policajti zatiaľ rannú streľbu nepotvrdili. „Policajti vec súvisiacu s cestnou komunikáciou dokumentujú ako priestupok proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. To, či došlo aj k údajnej streľbe, je predmetom ďalšieho vyšetrovania. Polícia však udalosť dôkladne preveruje, a z tohto dôvodu bližšie informácie k tomuto prípade poskytovať nebudeme, aby nedošlo k zmareniu alebo sťaženiu ďalšieho vyšetrovania,“ uviedla hovorkyňa KR PZ Košice Lenka Ivanová.

reklamná správa

Absolventi v praxi

Prví úspešní absolventi odboru technik vodár vodohospodár doplnili rady vodárov.

Zistite viac
 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím