22.12.16

„Neprijateľné a abnormálne“

Foto: Jana Vargová

Minulý týždeň sme čitateľov informovali o zvláštnom ozname, s ktorým sa stretli obyvatelia Sídliska Ťahanovce. Územné bytové družstvo v ňom uvádza, že kto v konkrétny deň v čase od 18.00 do 20.00 nesprístupní byt pre vykonanie odpočtu bytových vodomerov, naúčtujú mu sankciu 15 eur.

Obyvatelia sídliska ostali z oznamu zaskočení. V diskusii pod článkom sa objavili pohoršené komentáre: ,,Sú tu ľudia, ktorí pravidelne pracujú a majú dohodnuté zmeny. To si všetci majú brať voľno pre vodomery? Alebo odpracovať polku dňa zadarmo?“ pýtal sa napríklad Kristián Fiko Kolársky.  

Zisťovali sme, ako družstvo postupovalo  a či neprítomným udelilo pokuty.  

Z bytového družstva sme od  Petra Németha, ktorého komunikáciou s nami poveril riaditeľ ÚBD Košice-Ťahanovce Jaroslav Jarkovský, dostali vyjadrenie o tom, že ich oznam nehovoril o žiadnych pokutách: ,,Záverom si vás dovolíme požiadať o pozorné prečítanie daného oznamu, ktorý nehovorí o žiadnych pokutách, a nevieme, na akom základe vznikajú vaše konšpiratívne pohľady na predmetnú vec.“ Na ďalšie naše otázky P. Németh neodpovedal.  

V ozname sa pritom doslova píše: ,,V prípade, že z dôvodu nesprístupnenia bytu nedôjde k vykonaniu odpočtu v uvedenom termíne stanovenom odpočtovým pracovníkom, bude dodatočný odpočet vykonaný pracovníkom ÚBD, Košice-Ťahanovce spoplatnený sumou 15 €/byt v zmysle platného cenníka služieb. 

Oznam sme dali prečítať aj Zdenke Jurčákovej, tajomníčke Združenia správcov a užívateľov nehnuteľností, ktorá sa nám k danej veci vyjadrila jednoznačne: „Nejde sa o žiadne konšpirácie, ale o fakt, že ÚBD náhradný termín nestanovilo a náhradný odpočet bude vykonávať pracovník ÚBD, teda za úhradu 15 eur. Čo je neprijateľné, abnormálne a proti dobrým mravom.“

Oľga Točiková 
Foto: tvkd

Čítajte viac: tahanovce

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím