18.10.19

Nešťastie na cestách. Pri dopravnej nehode vyhasol ľudský život

foto: FB/Polícia SR - Košický kraj

 AKTUALIZOVANÉ 

V piatok popoludní na cestách Košického kraja došlo k tragédii. Pri vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala v Michalovciach v smere na Sobrance vyhasol ľudský život. 

Ako uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Lenka Ivanová, podľa doterajších zistení 30-ročný vodič zo Sobraniec pravdepodobne z dôvodu nevenovania sa plne vedeniu vozidla a sledovaniu situácie v cestnej premávke, prešiel pred svetelnou križovatkou na Užhorodskej ulici s vozidlom cez odbočovací stredový pruh do protismeru, kde v tom čase viedla osobné motorové vozidlo v smere od mesta Michalovce 29-ročná vodička. 

Žiaľ, vodička už zrážke nedokázala zabrániť, a výsledkom čelného stretu vozidiel boli zranenia 54-ročného spolujazdca, ktorým po prevoze do nemocnice podľahol.

„Vodička utrpela podľa predbežnej lekárskej správy ľahké zranenia a 49-ročná spolujazdkyňa, sediaca na zadnom sedadle, sa zranila ťažko. Vodič druhého vozidla neutrpel pri dopravnej nehode zranenia, ktoré by si vyžiadali lekárske ošetrenie, výsledok jeho dychovej skúšky bol negatívny a vodičský preukaz mu bol zadržaný. Predbežná škoda bola vyčíslená na 4-tisíc eur,“ informovala hovorkyňa. 

Ivanová zároveň dodala, že v tejto súvislosti začala polícia trestné stíhanie a 30-ročného vodiča obvinila z prečinu usmrtenia a prečinu ublíženia na zdraví. Presná príčina dopravnej nehody a jej bližšie okolnosti sú však naďalej predmetom vyšetrovania.

reklamná správa
 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím