12.01.18

Mojsejovej kauza sa nehýbe

foto: Robo Hakl

Aktualizované. Nora Mojsejová Kabrheľová je spolu s ďalšími desiatimi ľuďmi obvinená z neodvedenia dane.

Okresný súd Košice I mal v piatok rozhodnúť o tom, či prijme obžalobu a určí termín hlavného pojednávania. Musel to odložiť na marec.  Kauzu sa nepodarilo otvoriť pre neúčasť niektorých obvinených ani v novembri. V piatok chýbali presne tí dvaja ako minule. Jedna obvinená navyše vymenila advokáta, a ten potom nemal zákonnú lehotu na prípravu.

„Cítim sa nevinná. Na súd pravidelne chodím, nerobím obštrukcie,“ reagovala Nora. 

Foto: Robo Hakl
Foto: Robo Hakl

V prípade je stíhaná aj jej sestra Erika s manželom. Podľa záverov vyšetrovania organizovaná skupina v rokoch 2007 a 2010 podávala nepravdivé daňové priznania. Prostredníctvom viacerých firiem si neoprávnene uplatňovali nadmerné odpočty DPH, tvrdí prokuratúra. 

Výšku škody vyčíslili na 6,5 milióna eur. Pôvodne bolo obvinených 21 ľudí, časť z nich sa priznala a uzavrela dohodu o vine a treste. 

Kabrheľová chodí aj na iný súdny proces, ktorý sa nehýbe. Ani na ôsmy pokus nepodarilo otvoriť pojednávanie v prípade, v ktorom je spolu s exekútorom Karolom M. obvinená tiež z krátenia dane.

Čítajte viac: sudy

Hakl
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1998. Pôsobil vo viacerých redakciách, napríklad v Košickom večerníku, Košickom denníku a v celoslovenskom denníku Nový Čas. V redakcii KOŠICE:DNES sa zaoberá komunálnou politikou. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím