05.06.20

Nové obchodné centrum na Ťahanovciach

ilustračné foto: RickRichards

Spoločnosť Primum plánuje pre obyvateľov Sídliska Ťahanoviec vybudovať nové obchodné centrum.

O jeho výstavbe informuje Finweb Hospodárskych novín

V decembri 2023 by mali medzi rekreačnou oblasťou Anička a sídliskom otvoriť nové obchodné centrum. Má sa podobať na nákupnú galériu Naša, ktorá je na Sídlisku nad Jazerom. Na ploche viac ako päťtisíc metrov štvorcových tam občania nájdu prevádzku napríklad Kauflandu či rýchleho občerstvenia McDonald’s. Developerská spoločnosť sa do výstavby chystá investovať viac ako 12 miliónov eur.

Analytik maloobchodu Ľubomír Drahovský uvádza, že vzhľadom na náklady ide o lokálne stredisko. Veľké nákupné centrá majú totiž dvoj- až trojnásobne vyššiu hodnotu.

„Keďže ešte prebiehajú viaceré rokovania týkajúce sa projektu, využijeme možnosť aktuálne sa nevyjadriť,“ povedal pre Hospodárske noviny riaditeľ firmy Primum Michal Milata.

Starosta Miloš Ihnáť bude mať v nasledujúce dni rokovania týkajúce sa tohto centra. Po nich sa k téme vyjadrí, povedal pre KOŠICE:DNES.

reklamná správa

NAJČERSTVEJŠIE MÄSO A VÝROBKY V KOŠICIACH

Kvalitu mäsa garantuje náš vlastný bitúnok. Exkluzívne iba v potravinách KLAS. Kde ich nájdem?

Zistite viac
 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím