05.03.20

Nové Žihadielka postavia na Sídlisku Ťahanovce a Nad jazerom

foto: Veronika Janušková

Košičania boli v boji o ihrisko Žihadielko úspešní. Dvom mestským častiam – Sídlisku Ťahanovce a Sídlisku Nad jazerom – by mali v lete pribudnúť nové detské ihriská.

Starosta Sídliska Ťahanovce Miloš Ihnát aj starostka Sídliska Nad jazerom Lenka Kovačevičová vyvíjali maximálne možné úsilie, aby oslovili čo najviac hlasujúcich, ktorí museli pravidelne hlasovať na stránke ihriska. V oboch mestských častiach prebiehali aj rôzne motivačné súťaže o hodnotné ceny.

Na Sídlisku Ťahanovce by ihrisko malo stáť medzi Budapeštianskou a Sofijskou ulicou, kde kedysi stálo ihrisko Hrady. Jazerčania by mali mať Žihadielko na Sputnikovej ulici.

Spoločnosť Lidl tento rok postaví na celom Slovensku 10 ihrísk. Do súťaže medzi 93 mestami sa z Košíc zapojilo päť mestských častí, okrem dvoch úspešných to boli Staré Mesto, Dargovských hrdinov a Západ. Ihrisko si minulého roku „vyklikali“ obyvatelia Sídliska KVP.

Oficiálne výsledky budú známe okolo 14. marca 2020.

reklamná správa

NAJČERSTVEJŠIE MÄSO A VÝROBKY V KOŠICIACH

Kvalitu mäsa garantuje náš vlastný bitúnok. Exkluzívne iba v potravinách KLAS.

Zistite viac

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím