10.06.19

Nový úsek cyklochodníka pri Hornáde čaká už len na kolaudáciu

zdroj: TASR
/ JH
TASR / JH
Autor
Zdieľať:

Výstavba cyklistického chodníka v Košiciach v úseku ústia Myslavského potoka do Hornádu – sídlisko Nad Jazerom je ukončená. Kolaudačné konanie sa začne koncom tohto mesiaca.

Potvrdila to cyklokoordinátorka mesta Košice Veronika Urbanovičová.

Nová trasa 

Nová cyklistická komunikácia vedie od hate Vyšné Opátske, pravým brehom Hornádu, poza garáže, ponad ústie Myslavského potoka a vyúsťuje na konci Ladožskej ulice. Úsekom dlhým 375 metrov sa prepojil koniec cyklotrasy od parkoviska pri hati na Jenisejskej ulici s chodníkom vedúcim po nábreží Hornádu, po koniec Ladožskej ulice.

„Tým, že sa postavil mostík, sa úsek sprejazdnil - napojili sa dve nemotorové komunikácie. Sú tak segregované od tej motorovej,“ uviedla.

Napriek tomu, že stavba skolaudovaná zatiaľ nie je, cyklisti ju už využívajú. „Pásky, aby na cyklochodník návštevníci nechodili, sme natiahli aj pred samotný most. Nedočkaví cyklisti ich ale stále dajú preč,“ dodala.

reklamná správa

ŠKODA SCALA Monte Carlo!

Objednajte si novú ŠKODA SCALA alebo si vyberte z našich vozidiel v Moris Slovakia na Alejovej 4.

Zistite viac
 

Realizácia za 120-tisíc eur 

Ako predtým informovalo mesto Košice, náklady na realizáciu stavby predstavujú 120-tisíc eur s DPH. Projekt Cyklotrasa Košice Eurovelo 11, časť B.2 – ústie Myslavského potoka do Hornádu je spolufinancovaný zo zdrojov európskych štrukturálnych a investičných fondov v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu a z vlastných zdrojov.

reklamná správa

Zdroj foto: TASR 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím